REKLAMA

Nocny pożar w Starym Sokołowie. To było podpalenie?

Wiele wskazuje na to, że ktoś podpalił budynek gospodarczy w Starym Sokołowie w gminie Końskie. Przez kilka godzin strażacy walczyli tam z ogniem w nocy z niedzieli na poniedziałek. 

REKLAMA

Foto: OSP Ruda Maleniecka

Do zdarzenia doszło tuż po północy. Wstępne ustalenia wskazują na to, że prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Zanim na miejsce dotarli strażacy to właściciele nieruchomości podjęli się gaszenia obiektu, niestety z marnym skutkiem – „W momencie przybycia na miejsce zastępów, ogniem objęta była cześć budynku, w którym znajdowało się tylko drewno opałowe. Zagrożenia dla innych budynków nie było. Zastępy używając trzech prądów wody gasiły pożar. Gdy ogień został ugaszony, strażacy przystąpili do rozbiórki nadpalonej konstrukcji szopy. Przegarnęli i przelali wodą nadpalone drewno opałowe. Kamerą termowizyjną sprawdzili rozkład temperatur. Nie stwierdzili podwyższonych wartości. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzili policjanci” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

W akcji udział brało 20 strażaków ratowników i druhów strażaków z jednostek: JRG Końskie, OSP Dziebałtów i OSP Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Zdjęcia (OSP Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *