REKLAMA

Radoszyce dla WOŚP. Zobaczcie fotogalerię

Mnóstwo osób przybyło w niedzielne popołudnie do Hali Sportowej w Radoszycach by wziąć udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla Radoszyc był to już 15 finał. Co ciekawe – tym razem zwyczajową licytację poprowadził sam burmistrz gminy Michał Pękala! 

REKLAMA

Wielki finał rozpoczął się o godzinie 16:00, ale Radoszyce kwestowały już wcześniej. W sobotę zorganizowano wydarzenie pt. „Radoszyce Aktywnie Wspierają WOŚP”. Grupa zainteresowanych osób spotkała się przy nowym zalewie by biegać, ćwiczyć i uprawiać wszelki sport. Wśród nich pojawili się też wolontariusze. Tych w całej gminie było dokładnie 30, a szefem sztabu była Ewelina Ptak. 

REKLAMA

W niedzielę w hali wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa – ustawiła się do niej kilkudziesięciometrowa kolejka. Oprócz tego na licznych stoiskach można było zakupić napoje, radoszyckiego kugla, czy przepyszne pierogi, nie brakowało też słodkości. Na scenie zaś prezentowała się młodzież z miejscowych szkół oraz dzieci z Przedszkola w Radoszycach. Na zakończenie zagrała i zaśpiewała też Grupa Efekt – trzeba dodać, że jej członkowie nieodpłatnie na finał WOŚP użyczyli także profesjonalnej sceny oraz nagłośnienia.

Najważniejszym momentem dnia była licytacja. Po raz pierwszy prowadził ją w Radoszycach nie Sławomir Staciwa, a sam burmistrz miasta i gminy Michał Pękala. Wśród przedmiotów licytowanych znalazły się między innymi: koszulka z podpisem Mariusza Wlazłego, piłka z autografami wszystkich zawodników Skry Bełchatów, obraz autorstwa Roberta Nowaka, czy przekazana przez samego burmistrza torba sportowa byłego selekcjonera Adama Nawałki.

 

W Radoszycach w finale Wielkiej Orkiestry udział wzięło mnóstwo osób. A ile udało się zebrać pieniędzy? Wstępne wyliczenia to 32 tysiące 166 złotych i 29 groszy, a zatem sztab z Radoszyc ustanowił swój nowy rekord! 

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *