REKLAMA

Radoszyce: Kolejny krok ku skanalizowaniu gminy [wideo]

Kanalizowanie gminy Radoszyce postępuje z roku na rok. Tym razem nitka sieci pojawi się w Grodzisku i będzie zmierzać ku miejscowości Momocicha. Dodatkowo w najbliższych miesiącach gmina zbuduje też wodociąg nad Zalewem Antoniów. 

REKLAMA

„Udało się uzyskać następne dofinansowanie, to 100% kosztów netto z PROW-u. Dofinansowanie to niespełna 3 mln złotych, a cała inwestycja wynosi 3,6 mln. Jesteśmy po przetargu, a przed podpisaniem umowy. Wiemy już, że będzie nas to kosztowało 2,6 mln. Za te pieniądze będziemy robić następny odcinek kanalizacyjny. Tam gdzie nie ma w miejscowości Grodzisko i będziemy się zbliżać do Momocichy. Niespełna 20% z tej kwoty zdecydowaliśmy się przeznaczyć na wodociąg na Antoniowie, na tak zwanej 'Górce’, czyli tam gdzie mają być punkty gastronomiczne”  – tłumaczy burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

REKLAMA

Dzięki doprowadzeniu wodociągu nad Zalew Antoniów samorząd będzie miał już w pełni skonsumowane pozwolenie na budowę. To zaś pozwoli mu poczynić kolejne działania inwestycyjne, a w planach są budowy placów zabaw oraz innych atrakcji dla dzieci.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *