REKLAMA

Radoszyczanie ponownie dla dzieci. Przed nami festyn z D-Bomb i Wanda & Banda [wideo, zdjęcia]

Osiemnastka musi być huczna i tak będzie także w przypadku festynu Radoszyczanie Dzieciom. Już w niedzielę to wydarzenie osiągnie pełnoletność, a urodzinową imprezę swoimi występami uświetnią dwie gwiazdy D-Bomb oraz Wanda & Banda. 

REKLAMA

Tak naprawdę całość charytatywnego wydarzenia rozpocznie się już w sobotę od rajdu rowerowego, czyli od już III Radoszyckiej Szprychy –„Pomysł wpadł mi do głowy dwa lata temu kiedy uczestniczyłem w Święcie Roweru w Lubartowie. Organizuje je co roku od 25 lat Janusz Pożak – były prezes PZKOL. On też startował od kilkunastu cyklistów, a w tej chwili było tam ponad 12 tysięcy” – opowiada Marian Jankowski, twórca Radoszyckiej Szprychy.

REKLAMA

W rajdzie można pojechać dwiema trasami – rodzinną oraz nieco trudniejszą „Po górach i dolinach”. Każdy kto zdecyduje się na udział otrzyma specjalną koszulkę i certyfikat ukończenia imprezy, zapewniony jest także ciepły posiłek. Zapisywać można się przez internet (więcej TUTAJ) oraz w sobotę na starcie. Początek wydarzenia zaplanowano w godzinach od 8 do 10 na Stadionie Miejskim w Radoszycach, start rajdu będzie lotny –„Zapraszam serdecznie wszystkich, którym na sercu leży los dzieci niepełnosprawnych. Jak mówiłem wcześniej to także jazda po fundusze dla dzieci niepełnosprawnych. Jazda z dobrym sercem, ze zdrowiem, pogodą ducha, a pogoda zapowiada się wspaniała. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy kochają dwa kółeczka i dalekie wyprawy rowerowe z przyjemnością do nas przyjadą” – mówił przed naszą kamerą Marian Jankowski.

W niedzielę wielki piknik „Radoszyczanie Dzieciom” na Stadionie Miejskim przy ulicy Krakowskiej w Radoszycach rozpocznie się już o godzinie 14:00 –„Zaczniemy od naszych grup artystycznych najmłodszych ze szkół. One będą się prezentować. Będą stoiska kulinarne, nasza młodzież i nasi seniorzy, którzy będą się reprezentować się na naszej scenie” – opowiada Michał Pękala, burmistrz gminy Radoszyce.

Wystąpią między innymi osiągające sukcesy na polu ponadregionalnym wokalistki związane z ziemią radoszycką: Wiktoria Mazur oraz Bożena Zielińska. Całość okraszą gwiazdy –„Później D-Bomb dla młodzieży i nie tylko, a na finał zespół Wanda i Banda” – zachęca burmistrz Pękala.

Przez cały dzień prowadzona będzie zbiórka na rzecz potrzebujących mieszkańców z gminy – między innymi poprzez sprzedaż losów w loterii fantowej oraz smakołyków przygotowanych przez gospodynie i urzędników. Każdego roku sprzedają się między innymi setki kilogramów radoszyckiego kugla –„To festyn na którym umiemy się bawić, ale przede wszystkim umiemy pomagać naszym potrzebującym mieszkańcom. Formuła będzie poszerzona, bo zaczynamy zbiórkę dzień wcześniej na III edycji Radoszyckiej Szprychy […] Środki przekazywane są głównie dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy tego potrzebują. To dla mieszkańców, którzy mają pewną niepełnosprawność i tam między innymi naszym najmłodszym mieszkańcom te środki są przeznaczane” – opowiada burmistrz Pękala.

Podczas festynu wręczone zostaną także grawertony „Lider Promowania Gminy” dla zasłużonych w obszarze promocji regionu. Jeszcze raz zapraszamy Państwa w najbliższą sobotę od godziny 8 do 10 na start Radoszyckiej Szprychy i do wzięcia udziału w rajdzie. Z kolei w niedzielę na festyn Radoszyczanie Dzieciom. Jego początek zaplanowano na godzinę 14:00, grupa D-BOMB zagra o 18:30, a Wanda i Banda od 21:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *