REKLAMA

Rajd Niepodległości z akademią i nagrodami dla Superpiechurów [wideo, zdjęcia]

440 osób na szlaku tegorocznego Rajdu Niepodległości to fenomenalny wynik! Rajd organizowany przez PTTK Końskie i PTTK Żarnów pokazał, że nasi rodacy w różnych formach chcą włączać się w obchody 100-lecia niepodległości Polski! Zwieńczeniem rajdu była przepiękna akademia oraz gala podsumowująca sezon turystyczny w regionie. 

REKLAMA

„Frekwencja dopisała w tym roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości. 440 osób jest na pewno zweryfikowanych, one pobrały pamiątki, a myślę że jest ich nawet więcej. W tej chwili jeszcze docierają na metę do Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Już teraz chcę podziękować dyrektorowi Czesławowi Staciwie za udostępnienie szkoły i umożliwienie zakończenia rajdu, a także młodzieży i opiekunom za przygotowanie programu artystycznego i wykonanie pięknej scenerii. Naprawdę podczas 22 Rajdów Niepodległości organizowanych przez PTTK Końskie, które do tej pory się odbywały to w tym roku te okoliczności świętowania niepodległości są wyjątkowe. Za to bardzo dziękuję.” – mówił nam Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

Piechurzy już o godzinie 9:00 w sobotę spotkali się pod biurem PTTK-u w Parku Miejskim. Następnie autokarami przewieziono ich do Janowa, gdzie odbył się formalny start. Następnie leśnymi wyznaczonymi trasami przewędrowali przez miejscowość Wąsosz do Piekła, a potem do Nieba. Tam pod sklepem zaplanowano ognisko. Po nim wszyscy niebieskim szlakiem zmierzali już do mety w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

W szkole na początek do obejrzenia była przepiękna, oparta na „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego część artystyczna pt. „Róża Polska”. Przygotowały ją nauczycielki: Liliana Saik, Aneta Karbownik i Justyna Soja-Sadowska. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie różnych oddziałów placówki ze Stadnickiej Woli.

Aktorzy biorący udział w przedstawieniu „Róża Polska”: Emilia Aleksandrowicz, Igor Bąk, Martyna Biniek, Maciej Cuper, Weronika Jakubowska, Maksymilian Kierstan, Julia Sielska, Julia Świadek, Aleksandra Pikuła, Anna Odwald, Zuzanna Wąsik, Zuzanna Stanek, Wiktor Panek, Karol Kowalski, Maciej Kotlarski, Michał Gawroński. Zespół „Pasja” i szkolny chór: Maja Nowakowska, Julia Śliwak, Maja Kos, Nikola Kozłowska, Wiktoria Wiaderna, Karol Stefańczyk, Dawid Pawlik, Kasia Pytlasińskia, Julia Olesińska.

Po części artystycznej odbył się jeszcze konkurs historyczny dla uczestników rajdu, który zorganizowali członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Następnie wręczono statuetki Superpiechur Świętokrzyski 2018. –„Po raz dwunasty Superpiechur Świętokrzyski, czyli takie współzawodnictwo o honorowy tytuł Superpiechura Świętokrzyskiego. Podsumowanie jest w Końskich, mamy 84 osoby i wręczamy pamiątkowe certyfikaty i statuetki. […] W tym roku trzeba było pokonać 340 kilometrów podczas wybranych imprez turystycznych. Trzeba było wybrać spośród 9 marszów organizowanych przez głównie środowiska PTTK-owskie z Końskich, Kielc, Opoczna i Skarżyska-Kamiennej. Trzeba było uzbierać te 340 kilometrów, a rekordziści których mamy czterech pokonali w ramach tych imprez 611 kilometrów.” – powiedział nam Wojciech Pasek.

84 nagrodzonych Superpiechurów otrzymało piękne statuetki, a w gali ich wręczenia uczestniczyli przedstawiciele władzy gminnej, wojewódzkiej oraz powiatowej.

Lista laureatów tytułu Superpiechur Świętokrzyski 2018 (poniżej listy znajdziecie Państwo galerię zdjęć):

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *