REKLAMA

Raport epidemiczny. Wiemy ile testów wykonano w powiecie koneckim!

Od rana w całym kraju potwierdzono kolejne 79 przypadków zachorowań na koronawirusa, w tym jeden w województwie świętokrzyskim. Naszej redakcji udało się dotrzeć do danych mówiących o ilości wykonanych testów na mieszkańcach powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych przypadkach zachorowań – 1 z nich jest z województwa świętokrzyskiego, ale na ten moment nie wiemy nic o tej osobie. W całym kraju dotychczas odnotowano 2663 osoby zarażone, 45 osób zmarło. W województwie świętokrzyskim mamy obecnie 56 zakażonych, 1 osoba zmarła. 

REKLAMA

Według danych na wczoraj na terenie województwa 55 osób jest hospitalizowanych, 4383 osoby są poddane kwarantannie, a 141 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Raport ze stanem epidemicznym na wczoraj przekazało także Starostwo Powiatowe w Końskich – w dniu 1 kwietnia 2020 r.  według stanu na godzinę 14:00– na terenie Powiatu Koneckiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 453 osób zostało poddanych kwarantannie, 4 osoby poddane są nadzorowi epidemiologicznemu.

Udało nam się także otrzymać informacje od koneckiego Sanepidu odnośnie liczby osób z powiatu koneckiego, które zostały przebadane w kierunku wykrycia koronawirusa –„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Końskich informuje, że do dnia 02.04.2020 r. zlecono 38 osobom badania w kierunku wykrywania materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2 – taką informację otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasze zapytanie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *