REKLAMA

Niektóre sklepy zmieniają godziny otwarcia

Biedronka i Kaufland wydłużyły godziny otwarcia swoich sklepów. Dodatkowo, w tygodniu przedświątecznym – w dniach 7-10 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne całą dobę. Z kolei markety Dino w najbliższym czasie będą czynne do 21.00.

REKLAMA

Markety Dino w najbliższym czasie będą czynne od 6:30 do 21:00. Od 2 kwietnia sklepy sieci Kaufland są otwarte w godzinach 6:00 – 23:00. Przed tą zmianą w Końskich supermarket funkcjonował od 7.00 do 22.00. Z kolei dyskonty sieci Biedronka od 2 kwietnia wydłużają godziny otwarcia: od godz. 6:00 do 24:00. Jak czytamy w informacji prasowej tej firmy: „Wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych”. Dodatkowo, w tygodniu przedświątecznym, w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę.

REKLAMA

Nowe ograniczenia dla sklepów i punktów usługowych w związku z koronawirusem obowiązują od 1 kwietnia. Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów. Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne. Od 2 kwietnia wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach są dostępne dla wszystkich, w tym dla osób powyżej 65 roku życia. Stacje benzynowe zostają wyłączone z tzw. „godzin dla seniora”. Apteki natomiast w czasie tych dwóch godzin (10:00-12:00) będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

W tym miesiącu niedziela handlowa wypadnie dwa razy: 5 i 26 kwietnia. Od 2020 roku handel obowiązuje tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *