REKLAMA

Rękodzielnicy z powiatu mogą zgłaszać prace na konkurs CKiAL w Gowarczowie do piątku

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji konkursu „Lokalne RękoDZIEŁO” realizowanego w ramach projektu EtnoPolska 2020 pod nazwą „Spotkanie z kulturą regionu”. Zainteresowani rękodzielnicy z powiatu koneckiego powinni dostarczyć osobiście bądź pocztą prace inspirowane motywami regionu do piątku do godziny 19 do siedziby CKiAL przy ulicy Plac XX-lecia 25, 26-225 Gowarczów. 

REKLAMA

Konkurs ma na celu promowanie i odkrywanie lokalnych twórców. Wydarzenie ma uwrażliwić odbiorców na piękno wyrobów rękodzielniczych dzięki zaprezentowanym pracom konkursowym.
Zgłoszone na konkurs prace rękodzieła powinny być inspirowane motywami regionalnymi. Uczestnicy konkursu mogą w ramach jednego zgłoszenia dostarczyć od 1 do 3 prac inspirowanych naszym regionem.

REKLAMA

Prace powinny być wykonane własnoręcznie w dowolnej technice rękodzielniczej (malarstwo, rzeźba, tkactwo, dziewiarstwo,ceramika, haft i szydełko, meblarstwo i kowalstwo artystyczne, witraż – malarstwo na szkle itp.). Finał konkursu odbędzie się w czwartek 24 września o godzinie 18, podczas którego komisja wybierze oraz nagrodzi trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia. Dodatkowo tego dnia Centrum Kultury przygotuje ekspozycję prac „Pocztówka z Gowarczowa”, będzie także koncert pieśni ludowych „Od Bębnowa”.

Wystawa prac konkursowych będzie mieć miejsce w siedzibie CKiAL przez dwa tygodnie po finale, po czym rękodzielnicy będą mogli odebrać swoje prace.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *