REKLAMA

Rękodzielnicy z powiatu mogą zgłaszać prace na konkurs CKiAL w Gowarczowie do piątku

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji konkursu „Lokalne RękoDZIEŁO” realizowanego w ramach projektu EtnoPolska 2020 pod nazwą „Spotkanie z kulturą regionu”. Zainteresowani rękodzielnicy z powiatu koneckiego powinni dostarczyć osobiście bądź pocztą prace inspirowane motywami regionu do piątku do godziny 19 do siedziby CKiAL przy ulicy Plac XX-lecia 25, 26-225 Gowarczów. 

REKLAMA

Konkurs ma na celu promowanie i odkrywanie lokalnych twórców. Wydarzenie ma uwrażliwić odbiorców na piękno wyrobów rękodzielniczych dzięki zaprezentowanym pracom konkursowym.
Zgłoszone na konkurs prace rękodzieła powinny być inspirowane motywami regionalnymi. Uczestnicy konkursu mogą w ramach jednego zgłoszenia dostarczyć od 1 do 3 prac inspirowanych naszym regionem.

REKLAMA

Prace powinny być wykonane własnoręcznie w dowolnej technice rękodzielniczej (malarstwo, rzeźba, tkactwo, dziewiarstwo,ceramika, haft i szydełko, meblarstwo i kowalstwo artystyczne, witraż – malarstwo na szkle itp.). Finał konkursu odbędzie się w czwartek 24 września o godzinie 18, podczas którego komisja wybierze oraz nagrodzi trzy najlepsze prace oraz wyróżnienia. Dodatkowo tego dnia Centrum Kultury przygotuje ekspozycję prac „Pocztówka z Gowarczowa”, będzie także koncert pieśni ludowych „Od Bębnowa”.

Wystawa prac konkursowych będzie mieć miejsce w siedzibie CKiAL przez dwa tygodnie po finale, po czym rękodzielnicy będą mogli odebrać swoje prace.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *