REKLAMA

Relacja WIDEO: Biegun Ciepła z Future Folk

Gwiazda wieczoru Future Folk przyciągnęła mnóstwo osób do Amfiteatru w Stąporkowie. Zespół ze znanym wokalistą Stanisławem Karpielem-Bułecką zagrał na finał święta gminy Stąporków. Wcześniej także działo się tam wiele. I jak zwykle w Stąporkowie wydarzenie miało charakter charytatywny. 

REKLAMA

Uroczystości oficjalnie otworzyła burmistrz Dorota Łukomska wraz ze specjalnymi gośćmi: członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariuszem Goskiem oraz starostą koneckim Grzegorzem Piecem. Otwarcie festynu było również okazją do uroczystego wręczenia Ogólnopolskich Kart Seniora –„Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji. Pracownicy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zgodnie z przepisami wypisują karty seniora dla każdego mieszkańca w wieku +60, który przyjdzie z dowodem osobistym. A karty upoważniają do wielu zniżek” – mówi burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Dziękowano także wspaniałym wolontariuszom z tereny gminy – wśród nich pracowała także radna powiatowa Lilla Brożyna. I tym razem zbierali oni środki na różnych stoiskach, między innymi poprzez malowanie dziecięcych buziek i sprzedaż ciast, a pozyskane fundusze zostaną przekazane na rzecz osób niepełnosprawnych ze Stąporkowa i okolic –„Dzisiaj mamy bardzo dużo gości, którzy odwiedzili Biegun Ciepła, a ponieważ festyn jest powiązany z akcją charytatywną to mamy nadzieję, że to też przełoży się na te drobne datki, które wspomogą osoby z naszej gminy, które cierpią na różne choroby. Zbieramy na wielu potrzebujących, ponieważ okazało się że te poprzednie akcje powodowały, że mieszkańcy czasem twierdzili, że zbieramy na jedną i tą samą osobę. Dlatego teraz zbieramy ogólnie, a następnie komisja z komitetu uzna komu w pierwszej kolejności zostaną przyznane środki, a tych osób naprawdę jest bardzo dużo” – opowiada nam Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

REKLAMA

Na placu przy MGOKiS, ale i przy amfiteatrze działo się wiele – nie zabrakło strefy zabaw dla dzieci, dmuchanych zamków, kącika gastronomicznego. Oblegane było wesołe miasteczko, które rozstawiono na krańcu festynowego placu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa dzieł stworzonych podczas III Pleneru Artystycznego „wSTĄP-art”, który miał miejsce kilka tygodni temu w Czarnieckiej Górze –„Podczas tego pleneru odbywały się również warsztaty sznycerskie z doktor Aleksandrą Potocką-Kuc. Wykonywane były płaskorzeźby, a tematem tegorocznego pleneru było drzew. Powstały piękne prace z różnymi wizerunkami rzeźbionego drzewa. Poza tym też rzeźby wielkoformatowe. […] Mam nadzieję, że zostaną w Stąporkowie, ale jest też wiele pytań o to czy są do kupienia. One zostaną – to jest nasze zaplecze, a planujemy stworzyć stałą galerię plenerową na naszym placu” – opowiada nam Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Z kolei na scenie początkowo brylowali lokalni artyści – między innymi Natalia Boruń, Dawid Moczarski, Sebastian Moczarski, zespoły ludowe Mokrzaneczki, Stomp Folk System i Smarkowianki. O 19:00 rozkręcać publikę zaczęli muzycy z bandu „Tacy Sami” grający covery grupy „Lady Pank”. O 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli Future Folk ze Stanisławem Karpielem-Bułecką.

Znakomity, energetyczny koncert wysłuchała licznie przybyła publika. Folkowe nuty połączone z nowoczesnym brzmieniem zakończyły tegoroczne Dni Stąporkowa. To był udany „Biegun Ciepła” i doskonałe uczczenie 52. rocznicy uzyskania przez Stąporków praw miejskich.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

 

Zdjęcia (Gmina Staporków):

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *