REKLAMA

Relacja wideo: Zakończenie roku szkolnego w powiecie koneckim

Kilka tysięcy uczniów w całym powiecie rozpoczęło w piątek wakacje. Za nami rok szkolny 2015/2016 Z tej okazji nie zabrakło momentów wzruszenia, dziesiątek wspomnień i radości z zaczynającego się wolnego!

REKLAMA

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji wideo z uroczystości w kilku szkołach, w których pojawiły się nasze kamery.

Podczas oficjalnego zakończenia w II Liceum Ogólnokształcącym przede wszystkim nagrodzono najzdolniejszych uczniów. Zanim to nastąpiło głos zabrała jednak radna Barbara Cieplińska, która przeczytała list od Starosty Bogdana Sobonia-„Dokonujemy podsumowania i oceny tego co wydarzyło się w szkołach i placówkach. Ten rok był rokiem pracowitym, stawiającym przed szkołami trudne wyzwania. Dziękuje nauczycielom za codzienną trudną pracę, za troskę o wychowanie młodych ludzi w oparciu o nieprzemijające wartości jakimi są prawda, dobro i szacunek do drugiego człowieka.”  – czytała Cieplińska, a także od siebie gratulowała młodzieży promocji do kolejnej klasy i złożyła jej najlepsze życzenia. W drugiej części dyrektor Beata Salata wspólnie z wychowawcami poszczególnych oddziałów wręczyła nagrody za wybitne osiągnięcia. W „Nowym” świadectwa  otrzymało 275 uczniów.

REKLAMA

W popularnym koneckim Mechaniku gościł sekretarz Starostwa Powiatowego Zbigniew Sadorski, który także odczytał list od Starosty Sobonia. Sekretarz Sadorski zakomunikował społeczności szkolnej ważną wiadomość – dyrektor Beata Jakubowska będzie zarządzać tą placówką jeszcze przynajmniej przez 5 najbliższych lat. –„Działając na podstawie uchwały Zarządu Powiatu Starosta Konecki zdecydował o powierzeniu Pani Dyrektor Beacie Jakubowskiej stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich na okres od 1-go września 2016 do 31-go sierpnia 2021. Gratuluję.” – informował Sadorski.

Z tą szkołą  żegnała się zaś wieloletnia nauczycielka – Dorota Duda. Polonistka i rusycystka od 1-go lipca rozpoczyna pracę w Zarządzie Powiatu, ale jak nam powiedziała ze szkołą żegna się tylko na jakiś czas. Dyrektor Beata Jakubowska pogratulowała wszystkim uczniom promocji i podziękowała nauczycielom.-„Kolejny rok szkolny dobiegł końca, przed Wami upragnione wakacje, które są nagrodą za 10 miesięcy wytężonej pracy. Dziękuję nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły za całoroczną pracę, oddanie młodzieży i trud włożony w budowanie przyjaznej atmosfery.” – mówiła Jakubowska. Głos zabrali też przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Mechanika Antoni Szkurłat oraz Barbara Kowalczyk.-„Moi drodzy za chwilę pójdziecie do sal by otrzymać świadectwa i zaczynają się ferie. Szkoła opustoszeje, ale nie tak do końca, bo będą przyjęcia do klas pierwszych oraz kroi się poważny remont. Szkoła będzie także tętnić życie w ciągu wakacji.” – mówił Szkurłat. W ZSP nr 1 świadectwa otrzymało 350 uczniów.

Od mszy świętej rozpoczęto uroczystości w Rogowie. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II o 8 rano wzięli udział w liturgii, którą odprawiono w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie społeczność szkolna przemaszerowała do budynku placówki, gdzie wzajemnie sobie dziękowano i wręczano nagrody. Dyrektor Waldemar Wiktorowski życzył wszystkim by po rozpoczynających się wakacjach do szkolnych ław wróciło tyle samo uczniów co dziś z nich odeszło.

Zobaczcie materiał wideo z przemarszu uczniów z ZS w Rogowie:

W Gimnazjum nr 2 w Końskich przy ulicy Partyzantów uroczystość odbywała się na świeżym powietrzu. Na scenie ustawionej na szkolnym boisku najpierw zaprezentowano część artystyczną – między innymi zaśpiewał Chór Bel Canto prowadzony przez Katarzynę Lisowską. Dyrektor Waldemar Cecki w swoim przemówieniu podkreślał mnogość sukcesów uczniów tej placówki w mijającym roku szkolnym. Dziękował i gratulował. –„Chciałbym serdecznie podziękować całemu gronu pedagogicznemu. Ze względu na to, że czuwają, choć są zmordowani i wyciskani, ale osiągnęli sukces. Chodzi o to by jak najskuteczniej przekazywać swoją pracę i te swoje wiadomości młodzieży.”– dziękował nauczycielom dyrektor Cecki.  Następnie wspólnie ze swoją zastępczynią Marzenną Guldzińską nagrodzili najlepszych uczniów. Dyrekcja złożyła również podziękowania zaangażowanym rodzicom.

W Zespole Szkół w Miedzierzy  odbyła się skromna uroczystość, ponieważ akademię zorganizowano tam w minioną środę. Podczas zakończenia, które zorganizowano w hali sportowej dyrektor Izabela Basiak wręczyła nagrody najzdolniejszym uczniom, doceniono także najlepszych młodych sportowców tej placówki. Na zakończeniu pojawił się wójt gminy Smyków Józef Śliz.

Najważniejsze wydarzenie miało  jednak miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. Z tą placówką żegnała się Bożenna Patrzałek, która od 14. lat pełniła w niej funkcję dyrektora. Do pożegnania doszło o godzinie 10.30 podczas uroczystości dla szóstoklasistów. Nieco wcześniej, bo o 9 wciąż urzędująca Pani Dyrektor rozdała nagrody najlepszym uczniom szkoły. Następnie rozeszli się oni ze swoimi wychowawcami do klasy by o 10.30 społeczność szkolna ponownie spotkała się w sali gimnastycznej budynku przy ulicy Polnej w Końskich. Na pożegnaniu klas szóstych, a zarazem pożegnaniu dyrektor Patrzałek zjawili się przedstawiciele organu zarządzającego szkołą – wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz naczelnik miejskiego wydziału edukacji Krystyna Milczarek. Burmistrz Jasiński dziękował uczniom za  rok trudów.-„Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć wśród Was by podziękować wszystkim absolwentom szkoły podstawowej, uczniom klas szóstych, którzy opuszczają mury tej szkoły. Jestem przekonany o tym, że Wasz dorobek, Wasze osiągnięcia, pasja, zainteresowania i poziom wiedzy sprawią, że bardzo szybko odnajdziecie się w Gimnazjum. Ten dorobek szkolny, który jest bardzo wysoko ceniony przez Urząd Miasta i Gminy Końskie, a jego potwierdzeniem jest zajęcie pierwszego miejsca w gminie pod względem Sprawdzianu Szóstoklasisty.” – informował i gratulował wiceburmistrz. Jasiński dziękował też dyrektor Patrzałek za całą nauczycielską karierę.

Odchodząca Pani Dyrektor również pokrótce podsumowała swoją pracę, podziękowała zarządcom gminy oraz uczniom – tym obecnym, jak i tym sprzed wielu lat. O zmianie na dyrektorskim stanowisku w popularnej „dwójce” powiemy więcej w osobnym materiale wideo.

Na terenie tylko samej gminy Końskie  wakacje rozpoczęło 3037 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – 1003 gimnazjalistów i 2034 uczniów szkół podstawowych. 311 szóstoklasistów zakończyło  edukację w podstawówce i od września pójdzie do gimnazjum.

Z kolei we wszystkich szkołach średnich świadectwo otrzymało  1550 uczniów. Natomiast w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy wakacje rozpoczęło 114 podopiecznych.

Pełna galeria zdjęć z zakończenia roku szkolnego w naszym powiecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *