REKLAMA

Relacja wideo: Złote Gody 2019 w Końskich

W czwartek 24 października w Sali Bankietowej Astoria miała miejsce wyjątkowa uroczystość – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego który świętowały 33 pary z Końskich i okolic. Podczas uroczystości Złotych Godów małżonkowie z 50-letnim stażem zostali odznaczeni „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

Na uroczystości oprócz Jubilatów i ich rodzin pojawili się również burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim, Marcinem Zielińskim oraz sekretarzem – Anną Głębocką. Był również przewodniczący Rady Miasta i Gminy Końskie Piotr Słoka, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Piotr Salata oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Danuta Augustyniak wraz z zastępcą – Iwoną Zapałą. Gości powitała Anna Wiaderna po tym jak Julia Wąsik i Kamil Cholewa zadeklamowali piękne słowa o miłości. Następnie głos zabrał burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański – „Nie ulega wątpliwości że dzień ślubu, dzień w którym łączą się pary w małżeństwo to jeden z najpiękniejszych dni w życiu, że im dalej oddalamy się od tego dnia tym lepiej widzimy blaski i piękno tego zdarzenia, tym bardziej idealizujemy ten dzień. Pięćdziesiąt lat to jest wystarczająco dużo czasu żeby poznać tą drugą osobę i być przekonanym że to nie był tylko piękny dzień ale też dobry wybór. Bardzo się cieszę że jestem gościem na takiej uroczystości która gromadzi tyle pięknych par i pięknych wyborów. Zwłaszcza że widzę sporo znajomych twarzy zarówno wśród jubilatów jak i najbliższych […] Cieszę się że akurat mnie przypadło spotkać się z państwem w tym dniu i przekazać życzenia, pozdrowienia oraz medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. Za ten przykład takiego udanego życia które zaowocowało rodziną ja chciałbym wam dzisiaj bardzo serdecznie w imieniu swoim, swoich współpracowników i całej wspólnoty samorządowej podziękować. Dlatego że nie ma rzeczy ważniejszej, nie ma rzeczy bardziej efektywnie działającej w społeczeństwie jak rodzina, jak kochający się, wspierający się nawzajem, szanujący się ludzie tworzący rodzinę. Serdecznie wam za to jakim jesteście przykładem dziękuję”. Za cenną naukę i przykładne życie małżeńskie Jubilatom podziękował również i złożył życzenia przewodniczący rady miejskiej.

REKLAMA

Po przemówieniach uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odegrali krótką scenkę w której pokazano jak wyglądały zaręczyny 50 lat temu. Wiersz Juliana Tuwima „Co nam zostało z tamtych lat” wyrecytowali Julia i Kamil. Następnie na scenie pojawiła się kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz jej zastępca, które rozpoczęły ceremonię wręczania „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – wyraz szacunku, uznania i wdzięczności władzy za ofiarny trud życia rodzinnego oraz niezłomną realizację przysięgi małżeńskiej. Jubilatów medalami odznaczał burmistrz a kwiaty wręczał przewodniczący rady miejskiej. Oficjalna ceremonia była podzielona na trzy części pomiędzy którymi zaśpiewała Ania Gonerka piosenkę „Mamo ja nie chce za mąż”, zatańczyły i zaśpiewały dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Dziebałtów” oraz zaśpiewał duet Marysi Frączyk i Piotra Strzemeckiego piosenkę pod tytułem „Niepewność”. Zanim pojawiła się fontanna iskier na torcie i szampan w kieliszkach usłyszeliśmy kilka pieśni ludowych wykonanych przez zespół „Korniczanka”. Na koniec uroczystości wybrzmiało gromkie „STO LAT”. A jaki jest przepis na długie i szczęśliwe życie małżeńskie? – „Zdrowie przede wszystkim […] Najważniejsze to zdrowie i opieka jedno nad drugim […] A reszta to co Pan Bóg da” – mówią Mieczysław i Alicja Dulewicz, – „Czasem się pokłócimy ale się przeprosimy i żyjemy dalej. Żyjemy dla dzieci, dla wnuków dla prawnuków. […] Wszystko to co żona powiedziała to ja potwierdzam” – opowiadają zgodnie Bohdan i Jolanta Tusiewicz.

Odznaczone zostały łącznie 33 pary. „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali Państwo:
Długosz Józef i Danuta – 51 lat
Brzeski Bogusław i Agnieszka – 51 lat
Tusiewicz Bohdan i Jolanta – 51 lat
Wrocławski Wiesław i Krystyna – 52 lata
Dulewicz Mieczysław i Alicja – 51 lat
Dróżdż Wiesław i Stanisława – 51 lat
Białas Zygmunt i Anna – 51 lat
Lesiak Tadeusz i Helena – 51 lat
Konewka Józef i Teresa – 51 lat
Socha Wiesław i Cecylia – 51 lat
Szymański Grzegorz i Maria – 50 lat
Długosz Edward i Krystyna – 51 lat
Kowalczyk Tadeusz i Joanna – 50 lat
Nowak Jan i Łucja – 50 lat
Fijałkowski Tadeusz i Celina – 50 lat
Kuś Taduesz i Zofia – 51 lat
Kuzdak Stanisław i Henryka – 50 lat
Garbacz Stanisław i Zofia – 50 lat
Kos Jan i Leokadia – 50 lat
Sękowski Sylwester i Stanisława – 50 lat
Łubowski Stanisław i Janina – 50 lat
Rurarz Władysław i Anna – 50 lat
Barcicki Witold Marianna – 50 lat
Kulesza Zbigniew i Jadwiga – 50 lat
Wilkus Józef i Anna – 50 lat
Bokińczuk Zbigniew i Barbara – 50 lat
Kochel Eugeniusz i Krystyna – 50 lat
Wróbel Wacław i Danuta – 51 lat
Zawada Zdzisław i Halina – 50 lat
Wąsik Tadeusz i Irena – 50 lat
Kaczmarczyk Jan i Leokadia – 60 lat – diamentowa rocznica
Dereziński Stanisław i Teodozja – 50 lat
Kusztal Eugeniusz i Bogusława – 50 lat

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *