REKLAMA

Remizy do remontu, nowy wóz dla Modliszewic [wideo]

Gmina Końskie planuje w najbliższych miesiącach dokonać przebudowy remiz strażackich w Modliszewicach oraz w miejscowości Wąsosz. Druhowie z pierwszej jednostki prawdopodobnie dostaną także nowy wóz. 

REKLAMA

„Chodzi o dokumentację na przebudowę. W jednym i drugim przypadku to jest wstęp do przyszłych być może inwestycji. W przypadku Modliszewic to sprawa oczywista: należy tak zmodernizować nabyte w zeszłym roku nieruchomości by one były w stanie przyjąć nowy samochód strażacki […] Gmina Końskie, a Rada Miejska w szczególności zdecydowały się przeznaczyć 450 tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu nowego, średniego samochodu samochodu strażackiego dla OSP w Modliszewicach. Ten zakup jest niezbędny od kilku lat, ale był odkładany ze względu na brak możliwości przyjęcia w warunkach garażowych OSP.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Gmina Końskie złożyła wniosek o dofinansowanie do zakupu wozu. Został on wstępnie przyjęty, ale wymaga wkładu własnego ze strony samorządu. Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali się przeznaczyć na ten cel 450 tysięcy złotych. Z kolei w przypadku OSP Wąsosz władza planuje rozbudowę garażu tak by mógł on przyjąć nie tylko stary pojazd – wysłużonego Żuka, ale i służył jako magazyn sprzętu sportowego, ponieważ na terenie jednostki znajduje się między innymi boisko, z którego korzystają wszyscy mieszkańcy miejscowości.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *