REKLAMA

Remonty dróg powiatowych w gminie Radoszyce [zdjęcia]

Dwa odcinki dróg powiatowych zyskały nową nawierzchnię:  Gruszka-Jóźwików, Kłucko – Stanowiska. Łączny wydatek na remont wyniósł blisko milion dwieście tysięcy złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Na odcinek Gruszka-Jóźwików, mierzący 858 m, przeznaczono kwotę 370 tys. zł., na Kłucko – Stanowiska długości 1770 m, kwotę 814 tys. zł.  Daje nam to sumę 1.184 tys. zł., która w 80% została pokryta przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg a pozostałe 20%  przez samorządy powiatu i gminy. Szczególnych starań by te drogi były remontowane dołożył radny Miasta i Gminy Radoszyce Mariusz Żabiński oraz sołtys Gruszki Marian Mularczyk.

Z racji, że wiele jest zgłoszeń dróg powiatowych wymagających remontu, a także pretensji, że nie są w trybie pilnym naprawiane, członek zarządu Starostwa Powiatowego w Końskich Jarosław Staciwa, postanowił się do tego odnieść: – Uprzedzając pytania typu, kiedy ta droga czy tamta będzie robiona, chcę poinformować, że sygnalizowane problemy są nam znane i stosownie do posiadanego potencjału ekonomicznego oraz ogłaszanych naborów na dofinansowania dróg powiatowych, będziemy sukcesywnie wykonywać remonty, przebudowy czy budowy dróg.

Drogi dojazdowe do miejscowości Kłucko i Stanowiska oraz Gruszka i Jóźwików już są oddane do użytku.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *