REKLAMA

Romeo i Julia w wykonaniu koneckich aktorów. W piątek premiera sztuki [wideo, zdjęcia]

Przy wykorzystaniu pięknej scenerii koneckiego parku i zabytkowego budynku, w którym znajduje się restauracja Leliwa powstaje przedstawienie, które premierę online będzie mieć w piątek o godzinie 18:00 na fanpage Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Twórcy chcą pokazać Państwu sceny balkonowe z „Romea i Julii”. Za pomysł odpowiada Anna Wiaderna, a w rolę aktorów wcieliła się konecka młodzież. Towarzyszyliśmy im z kamerą podczas nagrania spektaklu. 

REKLAMA

„Scena balkonowa dlatego, że to krótki fragment. My przez tę epidemię nie możemy zrobić dłuższego widowiska ze względu na to, że na FB nie da się obejrzeć godzinnego, czy 45 minutowego programu. Będzie to krótka scenka – sama esencja. Zamiast tekstu częściowo rola będzie wyśpiewana przez Alę Woldańską” – mówi nam Anna Wiaderna, pomysłodawczyni przedstawienia.

Na zapytanie Anny Wiadernej młodzież odpowiedziała bardzo chętnie. Aktorzy podkreślają, że za sceną zdążyli się już stęsknić:

REKLAMA

„Bardzo tęskniłam, a bardzo się zżyłam ze wszystkimi ludźmi z domu kultury, z panią Anią. To było moje największe wrażenie, żeby w końcu tu wrócić i nareszcie się udało” – mówi Julia Wąsik, która wcieliła się w postać Julii.

„Jak najbardziej tęskniłem. Już dawno nie występowaliśmy. Po tym całym koronawirusie mama nadzieję, że to będzie się odbywać coraz częściej. Przed nami jeszcze całe wakacje […] Przede wszystkim to jest frajda, odskocznia od nauki, życia codzienne. Można wystąpić, pobawić się, każdy powinien spróbować”  – opowiada Kamil Cholewa, tytułowy Romeo.

Fragmenty „Romeo i Julii” Williamia Shakespeare’a w interpretacji ekipy Miejsko – Gminnego Dom Kultury w Końskich będzie można obejrzeć już w najbliższy piątek o godzinie 18:00 na fanpage DK-u – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *