REKLAMA

Rondo na spacerowej gotowe. Niebawem koniec utrudnień [wideo]

Po wielu miesiącach zakończyły się prace przy budowie ronda, które spaja nową drogę będącą łącznikiem ulic Kieleckiej i Spacerowej z ulicą Zachodnią oraz drogą krajową nr 42 w Końskich. Ta inwestycja czeka już tylko na oficjalny odbiór Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

REKLAMA

Rondo jest już zakończone, namalowano nawet oznakowanie poziome. Wydaje się, że wszystko zostało przygotowane na powrót normalnego ruchu drogowego w to miejsce, bo przypomnijmy, że od kilku miesięcy na wylocie w kierunku Kazanowa oraz wjeździe od tamtej strony do Końskich ruchem steruje sygnalizacja świetlna.

Jak udało nam się ustalić inwestycja czeka już tylko na odbiór Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ten zaś ma odbyć się już w czwartek. Jeżeli wszystkie warunki dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz uporządkowania terenu zostaną spełnione to docelowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona niemal natychmiast. Wiele wskazuje więc na to, że nowym rondem i bez sygnalizacji świetlnej przez ten odcinek przejedziemy już w czwartek popołudniu lub w piątek rano.

REKLAMA

Rondo przy drodze krajowej 42 jest częścią ogromnego projektu budowy traktu łączącego ulicę Kielecką oraz Spacerową w Końskich. Za realizację inwestycji odpowiadała firma KAMI. Koszt budowy to prawie 6 milionów 300 tysięcy złotych, a 60% tej kwoty pochodziło z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

REKLAMA

One thought on “Rondo na spacerowej gotowe. Niebawem koniec utrudnień [wideo]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *