REKLAMA

Koniec wakacji w powiecie koneckim [galeria zdjęć]

Nauczyciele i uczniowie nie posiadają się z radości. Rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Dziś w niemal wszystkich szkołach powiatu punktualnie o 9:00 miały miejsce uroczystości inaugurujące naukę. Odwiedziliśmy wiele placówek. 

REKLAMA

Rozpoczecie roku I LO 29

W I LO utworzono pięć klas pierwszych.

W Zespole Szkół w Stadnickiej Woli im. Armii Krajowej obchody związane z dzisiejszym uroczystym dniem rozpoczęły się od mszy świętej. Ksiądz Tomasz Janicki z zaprzyjaźnionej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawił nabożeństwo, a potem życzył wszystkim uczniom, zwłaszcza tym którzy w tym roku rozpoczynają naukę wszelkiej pomyślności. W podstawówce zarządzanej przez wicedyrektora Mariana Wikierę rozpoczęło naukę 56 nowych uczniów. Zostali oni podzieleni na trzy klasy pierwsze, czyli o tyle samo co w poprzednim roku. Do pierwszej klasy tamtejszego gimnazjum w tym roku idzie 73. uczniów. W sumie w całym Zespole Szkół w Stadnickiej Woli uczyć będzie się 509. uczniów. Ważną informacją są też zmiany w zarządzie tej placówki. Wicedyrektorem nie jest już Robert Bodzioch, a na jego miejsce powołano dotychczasowego nauczyciela podstawówki Pawła Milcarka.

W Czermnie również zaczęto od uroczystej Mszy Świętej. Tam jednak odbyła się ona nie w placówce, a w pobliskim kościele. Wspominano też wydarzenia związane z wybuchem II Wojny Światowej. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i Poczet Sztandarowy przemaszerowali do szkoły. Tam głos zabrała Pani Dyrektor Marianna Michalska. Witała w murach Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza przede wszystkim nowych przedszkolaków, przedstawiła również wychowawców poszczególnych klas. Po czym wszyscy rozeszli spotkać się w salach ze swoimi ulubionymi belframi.

REKLAMA

Dla I Liceum Ogólnokształcącego to wyjątkowy rok. Szkoła obchodzi swoje stulecie. Dyrektor Wojciech Jasnos nie zapomniał wspomnieć o tym w swoim krótkim wystąpieniu. Uroczystość, która odbyła się na boisku szkolnym była krótka, lecz podniosła. Wszyscy przybyli uczcili pamięć o ofiarach II Wojny Światowej minutą ciszy, następnie przedstawiciele pocztu sztandarowego zanieśli kwiaty pod pamiątkową tablicę, która znajduje się w sali rekreacyjnej „Starego Ogólniaka”. Dyrektor Jasnos przedstawił również wszystkich nauczycieli na rok szkolny 2015/2016. Co ciekawe w tym roku w I LO otworzono aż dwie klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Jest to spowodowane świetnymi wynikami uczniów tej placówki w tych dziedzinach wiedzy. Niemal wszyscy zdający maturę po klasie o tym rozszerzeniu trafiają na dobre uczelnie medyczne. Do I LO w tym roku przybyło najwięcej nowych uczniów, bo aż 146.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1  im. Stanisława Staszica przyjął w swoje progi w zaczynającym się roku szkolnym 118. absolwentów gimnazjów. Największym powodzeniem cieszyła się klasa o profilu Technik Odnawialnych Źródeł Energii. W uroczystościach inaugurujących rok szkolny brał udział między innymi wicestarosta konecki Andrzej Lenart. Młodzież przygotowała występy kabaretowe i muzyczne. Następnie dyrektor zespołu Beata Jakubowska przedstawiła nowego pracownika, pana Michała Anioła.

W Rogowie dziękowano za pracę wicedyrektor Anecie Michalskiej. Od tego roku będzie ona prowadzić zajęcia nauczania początkowego.

W Rogowie dziękowano za pracę wicedyrektor Anecie Michalskiej. Od tego roku będzie ona prowadzić zajęcia nauczania początkowego.

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rogowie gościł burmistrz Krzysztof Jasiński. Włodarz podziękował za dotychczasową współpracę wicedyrektorce placówki Anecie Michalskiej. Nową zastępczynią Waldemara Wiktorowskiego została Beata Gawrońska. W uroczystości, która o godzinie 8 rozpoczęła się w miejscowym kościele uczestniczyła też naczelnik wydziału edukacji Krystyna Milczarek.

Pomimo zakończenia wakacji na ustach dzieci i młodzieży zaobserwowaliśmy zdecydowanie więcej uśmiechu, niż smutku.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *