REKLAMA

Rozśpiewany jubileusz XX-lecia zespołu 'Korniczanka’ [zdjęcia]

W piątek wieczorem Ludowy Zespół „Korniczanka” świętował 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich członkowie grupy przygotowali koncert kolęd i pastorałek.

REKLAMA

Wśród zaproszonych gości i przyjaciół byli wiceburmistrzowie miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz dyrektor MGDK Piotr Salata wraz z zastępcą Marzeną Kądzielą.

REKLAMA

Po przywitaniu przez kierownik zespołu – Małgorzatę Pasek wszystkich gości, na scenie pojawił się cały zespół w składzie: Barbara Brzezińska, Genowefa Chycka, Aleksandra Dańska, Mirosława Górecka, Maria Krawczyk, Wiesława Małynia, Małgorzata Pasek, Elżbieta Piwowarczyk, Halina Stępień, Halina Sosnowska, Jan Bukład oraz Stanisław Sosnowski.

Na dużym ekranie emitowane były fotografie z różnych występów „Korniczanki” o których opowiadała Małgorzata Pasek. Dzięki nim dowiedzieliśmy się o początkach zespołu, o jego założycielach, których uczczono minutą ciszy. Pierwszych strojach, wyprawach i konkursach muzycznych w jakich zespół brał udział. Prowadząca zatrzymywała się na tych najmilej wspominanych, na których występy „Korniczanki” otrzymały prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Te utwory prezentowane były na żywo.

Po koncercie z bisami jubilaci otrzymali moc życzeń, kwiaty i pamiątki między innymi od burmistrzów, prezesa PTTK Końskie, dyrektora MGDK, dyrektora SOSW w Baryczy, zaprzyjaźnionych sołtysów i wielu innych osób.

W ramach podziękowania zespół poczęstował swoich przyjaciół tortem i szampanem. Uczestnicy spotkania otrzymali również wyprodukowaną przez MGDK pamiątkową płytę z sześcioma utworami „Korniczanki”. Na płycie „Kolędy i pastorałki” znajdują się utwory autorstwa Stanisława Sosnowskiego. Nagrania zrealizowane zostały w MGDK przy pomocy Macieja Lisowskiego.

Zespół „Korniczanka” od wielu lat jest promotorem kultury folklorystycznej w całej Polsce. Odwiedza wiele szkół, przedszkoli, przygotowuje wieńce dożynkowe i pyszne, tradycyjne potrawy. Został wyróżniony tytułem Ambasadora Kultury 2019 roku.
Otrzymał wiele wyróżnień i nagród na konkursach ogólnokrajowych.

Wkrótce ukaże się wideorelacja z jubileuszowego spotkania.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz