REKLAMA

Ruda Maleniecka: Na rowerach zwiedzali gminę [wideo, zdjęcia]

Około 50 osób wzięło udział w I Rodzinnym Rekreacyjnym Rajdzie Rowerowym po terenie gminy Ruda Maleniecka w minioną sobotę. Wśród nich na bicyklu pojawił się także wójt gminy Leszek Kuca. 

REKLAMA

Uczestnicy rowerowej integracji startowali w sobotę o godzinie 14:00 z okolicy Elektrowni nr 1. Organizatorami wydarzenia byli: wójt gminy Leszek Kuca, przewodniczący miejscowej Rady Gminy Piotr Tarasiński oraz prezes OSP Ruda Maleniecka Gerard Pachuc. Dla tego regionu rowerowe aktywności to nie nowość. W ubiegłych latach w Rudzie Malenieckiej organizowany był bowiem „Krótki Wyścig MTB” –„W poprzednich latach odbywały się u nas wyścigi rowerowe, ale też ze strony mieszkańców były takie wnioski by zorganizować Rajd Rekreacyjny po terenie naszej gminy i dlatego właśnie dziś organizujemy po raz pierwszy rajd rodzinny dla mieszkańców naszej gminy”  – opowiada Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

To jednak nie oznacza, że wyścigi MTB do tego regionu nie powrócą –„Wyścig chcemy kontynuować co roku. To była impreza od kilku lat i ona za każdym razem się udawała. Chcieliśmy poszerzyć ofertę rekreacyjno-sportową o taki właśnie rajd rodzinny. By to nie było ściganie, bo były takie głosy, że niektórzy boją się, że to zbyt profesjonalna impreza. Wyszliśmy naprzeciw i zorganizowaliśmy taki rodzinny rajd rowerowy” – tłumaczy Gerard Pachuc, prezes OSP Ruda Maleniecka i współorganizator wydarzenia.

REKLAMA

I odpowiedź mieszkańców dla organizatorów była jak najbardziej zadowalająca. W sobotę na rower w Rudzie Malenieckiej wsiadło około 50 osób w różnym wieku –„Dzisiaj myślę, że jak na warunki pogodowe, a jest bardzo upalnie to zainteresowanie jest duże. Wciąż osoby się zjeżdżają, będziemy uzupełniać listę i ruszamy na trasę” – mówi wójt Leszek Kuca.

Trasa przebiegała po drogach asfaltowych i szutrowych, liczyła sobie 18 kilometrów  i wiodła przez miejscowości Młotkowice, Cis, Lipa, a integracyjne ognisko zorganizowano na tak zwanym Starzyku    –„Dlaczego akurat tak ta trasa przebiega? Gmina Ruda Maleniecka ma wiele walorów krajobrazowych i chcemy to w jakiś sposób pokazać. Dzisiaj frekwencja jest zadowalająca, a część ludzi jest spoza terenu gminy. Oni odkryją fajne miejsca Rudy Malenieckiej” – opowiada Gerard Pachuc.

Organizatorzy już dziś zapowiadają kontynuację rajdu w kolejnych latach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz