REKLAMA

Ruda Maleniecka walczy o miliony z Polskiego Ładu [wideo, zdjęcia]

O pieniądze z programu „Polski Ład” stara się także gmina Ruda Maleniecka. Chodzi  łącznie o przeszło 19 milionów złotych! Tamtejszy Urząd Gminy złożył trzy wnioski i podobnie jak inne samorządy oczekuje na wyniki prowadzonego w ostatnich tygodniach przez rząd naboru. 

REKLAMA

Gmina Ruda Maleniecka złożyła trzy wnioski do Programu Inwestycji Strategicznych. Samorządowcy jednak najbardziej liczą na wsparcie w zakresie budowy nowego przedszkola –„Główną i strategiczną inwestycją jest budowa nowego przedszkola w Rudzie Malenieckiej. Cała inwestycja co do budowy oraz doposażenia opiewa na 9 milionów złotych” – mówi nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Kolejny duży projekt dotyczy rozbudowy sieci kanalizacyjnej w miejscowości Koliszowy za 8,5 miliona złotych. Ostatni mówi o przebudowie kilku jezdni –„To jest rozbudowa, a w zasadzie przebudowa ostatnich fragmentów dróg gminnych na terenie gminy. Zakładamy, że w ramach tego wniosku będzie przebudowane 4,5 kilometra dróg na kwotę 1 milion 500 tysięcy złotych”  – tłumaczy wójt Kuca.

REKLAMA

Drogi mają być remontowane w miejscowościach: Koliszowy, Szkucin, Hucisko, Strzęboszów, Wyszyna Rudzka oraz w Młotkowicach. Wszystkie drogowe projekty są kontynuacjami już wcześniej w mniejszych lub większych odcinkach rozpoczętych robót.

Łącznie gmina Ruda Maleniecka z rządowego programu „Polski Ład” pozyskać chce około 19 milionów złotych. Wyniki naboru i przyznane dotacje przedstawiciele rządu powinni ujawnić już w najbliższych dniach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *