REKLAMA

Ruszyła kampania wyborcza! Co będzie się działo?

Od 9 sierpnia w Polsce oficjalnie mamy kampanię wyborczą przed wyborami do Parlamentu RP, które zaplanowano na 13 października. Obecnie trwa etap rejestracji komitetów wyborczych, ale karuzela nazwisk już ruszyła. Doszukujemy się osób z powiatu koneckiego, które mogą walczyć o głosy. Sprawdzamy także kalendarz wyborczy. 

REKLAMA

Kalendarz wyborczy: 
Od 9 sierpnia oficjalnie trwa kampania wyborcza, a kandydaci mogą promować się także za pośrednictwem środków masowego przekazu. Do 24 sierpnia odpowiednie organy muszą zawiadomić Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu komitetu wyborczego / koalicyjnego komitetu wyborczego / komitetu wyborczego wyborców. Do 26 sierpnia powołane muszą zostać okręgowe komisje wyborcze. Do północy 3 września komitety mogą zgłaszać listy kandydatów na posłów i senatorów. Prawdopodobnie 4 września oficjalnie je poznamy. 

REKLAMA

Do 13 należy podać do wiadomości publicznej informacje o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym
o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i możliwości głosowania przez pełnomocnika.

Do 22 września zostaną powołane obwodowe komisje wyborcze i sporządzone spisy wyborców, a także podane do wiadomości publicznej informacje o siedzibach obwodowych komisji wyborczych za granicą.

Kto z powiatu koneckiego? Poniżej publikujemy listę potencjalnych kandydatów z naszego regionu. Kto na pewno wystartuje na jesieni najpewniej dowiemy się pod koniec sierpnia lub na początku września. 

Prawo i Sprawiedliwość: Urszula Przygodzka, Grzegorz Piec (prawdopodobnie)
Koalicja Obywatelska: Michał Cichocki
Lewica: Andrzej Szejna, Robert Plech (mało prawdopodobne, ale możliwe)
PSL + Kukiz’15: Agata Binkowska, Łukasz Świerczyński
Konfederacja lub inny ruch wolnościowy: Damian Milczuszek (prawdopodobnie)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *