REKLAMA

Ruszyły pierwsze prace. Świetlice zaczynają rosnąć [wideo, zdjęcia]

Wielki projekt Rewitalizacji Wsi Koneckiej jest już realizowany. W tym tygodniu w Brodach rozpoczęły się prace ziemne, które są początkiem do powstania w tej miejscowości świetlicy wiejskiej. 

REKLAMA

Budowa jak to zwykle bywa rozpoczyna się od fundamentów i od razu jest doglądana przez lokalną społeczność –„Bardzo ważna, wyczekana, rodowici mieszkańcy mówią, że 30-40 lat czekali na miejsce, gdzie mogą się spotkać , usiąść, porozmawiać. My jako mieszkańcy z nabytku bardzo się cieszymy, trzymamy kciuki i zrobimy wszystko by to stało się jak najszybciej” – mówią nam sołtys Lidia Kołodziejczyk i przedstawicielka KGW w Brodach Dorota Krakowiak.

Obiekt w Brodach powstaje w miejscu, na którym znajdowała się skarba z roślinnymi nasadzeniami. „Dziewczyny z Broadwayu” postanowiły uratować tę roślinność  –„Ratujemy tutaj nasze krzaki. Chcemy by one z nami zostały, przesadzimy je w inne miejsce, bo akurat są na miejscu gdzie powstanie nasza upragniona świetlica i chcemy je przenieść” – mówi Lidia Kołodziejczyk.

REKLAMA

Ten pierwszy akcent rozpoczyna serię wielkich zmian w sołectwach gminy Końskie, które potrwają przez najbliższy rok. Przypomnijmy, że w ramach wielkiego projektu w sumie na terenie gminy Końskie powstanie lub zostanie kompletnie przebudowanych aż 10 świetlic wiejskich. Wykonawcą wszystkich zadań jest lokalna firma Family Invest Stachera.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Ruszyły pierwsze prace. Świetlice zaczynają rosnąć [wideo, zdjęcia]

  1. stefan pisze:

    Nie mam nic do wsi,ale chyba w tym kraju są ważniejsze sprawy….np. dostęp do leczenia niedofinansowane szkolnictwo…ale nie,dla pisu liczy się tylko elektorat…bo po to są budowane te świetlice,dla głosów

  2. Konecczanka pisze:

    Tylko te „głosy” nie biorą pod uwagę tego, że młodzi wszyscy stąd wyjadą tak jak to większość zrobiła. Zostają ustawieni. Między innymi dzięki tym „głosom” miasto się nie rozwija i kurczy. Niektórym to na rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *