REKLAMA

Ruszyły pierwsze prace. Świetlice zaczynają rosnąć [wideo, zdjęcia]

Wielki projekt Rewitalizacji Wsi Koneckiej jest już realizowany. W tym tygodniu w Brodach rozpoczęły się prace ziemne, które są początkiem do powstania w tej miejscowości świetlicy wiejskiej. 

REKLAMA

Budowa jak to zwykle bywa rozpoczyna się od fundamentów i od razu jest doglądana przez lokalną społeczność –„Bardzo ważna, wyczekana, rodowici mieszkańcy mówią, że 30-40 lat czekali na miejsce, gdzie mogą się spotkać , usiąść, porozmawiać. My jako mieszkańcy z nabytku bardzo się cieszymy, trzymamy kciuki i zrobimy wszystko by to stało się jak najszybciej” – mówią nam sołtys Lidia Kołodziejczyk i przedstawicielka KGW w Brodach Dorota Krakowiak.

Obiekt w Brodach powstaje w miejscu, na którym znajdowała się skarba z roślinnymi nasadzeniami. „Dziewczyny z Broadwayu” postanowiły uratować tę roślinność  –„Ratujemy tutaj nasze krzaki. Chcemy by one z nami zostały, przesadzimy je w inne miejsce, bo akurat są na miejscu gdzie powstanie nasza upragniona świetlica i chcemy je przenieść” – mówi Lidia Kołodziejczyk.

REKLAMA

Ten pierwszy akcent rozpoczyna serię wielkich zmian w sołectwach gminy Końskie, które potrwają przez najbliższy rok. Przypomnijmy, że w ramach wielkiego projektu w sumie na terenie gminy Końskie powstanie lub zostanie kompletnie przebudowanych aż 10 świetlic wiejskich. Wykonawcą wszystkich zadań jest lokalna firma Family Invest Stachera.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Ruszyły pierwsze prace. Świetlice zaczynają rosnąć [wideo, zdjęcia]

 1. stefan pisze:

  Nie mam nic do wsi,ale chyba w tym kraju są ważniejsze sprawy….np. dostęp do leczenia niedofinansowane szkolnictwo…ale nie,dla pisu liczy się tylko elektorat…bo po to są budowane te świetlice,dla głosów

 2. Konecczanka pisze:

  Tylko te „głosy” nie biorą pod uwagę tego, że młodzi wszyscy stąd wyjadą tak jak to większość zrobiła. Zostają ustawieni. Między innymi dzięki tym „głosom” miasto się nie rozwija i kurczy. Niektórym to na rękę.

 3. U-Zoom pisze:

  A wieś ma być zacofana i z dala od świata.

 4. Ja pisze:

  To Końskie jest zacofane a wieś nie się rozwija niech się ludziom tam dobrze żyje .Tylko sołtys zapomniał przez lata o mieście .Teraz na szale wyborczą 'rzucił ” front robót w mieście jak wykonane czy w czasie , sami Państwo ocenicie.

 5. wieśniak pisze:

  Wychowałem się w Końskich ,teraz od 30 lat mieszkam na wsi .i niestety ale Polska wieś jest zacofana.Myślenie z czasów chyba zaborów,zaściankowść wręcz ciemnota.Są oczywiście wyjątki ale ich nie widać bo ich te ciemniaki wsiowe zakrzyczą.Unia i dostęp do informacji zmieniła życie na wsi ale nie wszystkim.Ciemniak do końca życia będzie już ciemniakiem.I pis sobie tu świetnie radzi. Przykre to ale taka jest Polska rzeczywistość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *