REKLAMA

Ruszyły warsztaty filmowe w Stąporkowie. Zobaczcie pierwsze efekty [wideo]

Dwunastu młodych pasjonatów filmu i telewizji w mijający weekend wzięło udział w warsztatach pt. „I Film Good!” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie. W rolę nauczycieli tym razem wcielili się przedstawiciele naszej redakcji. Zobaczcie efekty telewizyjnej pracy uczestniczącej w zajęciach młodzieży. 

REKLAMA

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie rozpoczęły się właśnie warsztaty filmowe pt. „I Film Good!”. Organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają na finał, który odbędzie się na początku października.

Warsztaty realizowane są w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”, a MGOKiS ze Stąporkowa otrzymał na nie dofinansowanie w wysokości około 7,5 tysiąca złotych. Zajęcia prowadzone są przez pracowników redakcji portalu i telewizji tkn24.pl –”Propozycja wyszła od pracowników MGOKiS, którzy zgłosili się do naszej redakcji by przeprowadzić warsztaty filmowo-telewizyjne, a że my lubimy przekazywać wiedzę to nie była to trudna decyzja„ – opowiada Arkadiusz Góral, redaktor naczelny tkn24.pl.

REKLAMA

Warsztaty filmowe prowadzone są w trzech turach –”Zaczęliśmy od części teoretycznej, czyli poznaliśmy budowę newsa, scenariusza filmowego. Kolejna część to praktyka, czyli nagrywaliśmy standup, setki czyli wypowiedzi, będziemy starali się nagrać też OFF, czyli audio lektora. Następnie postaramy się pokazać jak wygląda montaż filmowy, a na koniec odbędzie się wycieczka do redakcji, gdzie wszyscy będą mogli zapoznać ze studiem, sprzętem i oprogramowaniem. Mam nadzieję, że każdy będzie zadowolony i wyniesie jak najwięcej doświadczeń i umiejętności„ – tłumaczy Góral.

Wspomniana wycieczka do redakcji tkn24.pl, która mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Końskich zakończy część praktyczną projektu.

Jego opiekunem jest pracownik Biblioteki Publicznej w Stąporkowie Anna Grot. Uroczyste zakończenie warsztatów przewidziano na 3 października tego roku. Z tego wydarzenia na pewno przekażemy Państwu relację.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *