REKLAMA

Są plany przebudowy krzyżówek rudzkich i radoszyckich, powstanie obwodnica Smykowa

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad są plany dotyczące powstania drogi ekspresowej od granicy województwa łódzkiego ze świętokrzyskim do miejscowości Przełom/Mniów. Plany te zakładają między innymi powstanie bezkolizyjnych skrzyżowań w miejsce  krzyżówek rudzkich oraz radoszyckich, a także obwodnicy Smykowa!

REKLAMA

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74. Chodzi tutaj o trasę od granicy województwa łódzkiego i świętokrzyskiego w powiecie koneckim do miejscowości Przełom/Mniów. Ekspresówka na tym odcinku będzie liczyć sobie 27,5 kilometra. Opracowanie koncepcji ma kosztować blisko 4 miliony złotych, a zostanie zrealizowane w ciągu 1,5 roku. Wariant trasy został już wybrany.

REKLAMA

Droga biec będzie w przewarzającej części po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 74 z uwzględnieniem korekt niektórych łuków poziomych. Jedynie przed Smykowem nowa droga ekspresowa ma odbić na południowy zachód, aby utworzyć obejście tej miejscowości i wrócić na ślad istniejącej drogi krajowej nr 74 w miejscowości Salata. W ramach inwestycji zaplanowano trzy bezkolizyjne węzły drogowe w Rudzie Malenieckiej (skrzyżowanie z drogą krajową nr 42), Radoszycach (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 728) i Smykowie (skrzyżowanie z drogą powiatową) oraz trzy miejsca obsługi podróżnych w miejscowościach Koliszowy, Jacentów i Lisie Jamy. Zaplanowano budowę około trzydziestu obiektów mostowych, w tym wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt.

Po półtorej roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na to zadanie, a następnie rozpoczną się prace remontowe.

Źródło: gddkia.gov.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *