REKLAMA

Senioralia 2024 w Końskich już niebawem! [wideo]

W niedzielę 21 lipca w Końskich odbędą się Senioralia 2024, czyli święto wszystkich seniorów. Wiemy jak wydarzenie będzie wyglądać w naszej gminie i jakie atrakcje przygotowano z myślą o starszych członkach naszej społeczności.

REKLAMA

– „To nie jest tylko propozycja dla starszych, ale i od starszych, ponieważ głównymi organizatorami, oprócz Koneckiego Centrum Kultury i gminy Końskie, są organizacje zrzeszające seniorów, zarówno Uniwersytet Trzeciego Wieku jak i organizacje, które pod szyldem związkowym, bądź branżowym, działają w obszarze, który jest dla nich związany pokoleniowo z tymi, których potocznie nazywa się seniorami, czyli ludźmi stanu wolnego, w sensie zawodowym” – informuje burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

We wtorek 9 lipca w Koneckim Centrum Kultury miało miejsce spotkanie organizacyjne w związku z tegorocznymi Senioraliami. W tym dniu obradowano między innymi nad koncepcją imprezy oraz programem, o którym opowiedziała nam Anna Wiaderna z KCK:

– „Tak jak w ubiegłym roku, spotykamy się na Placu Kościuszki i mniej więcej koło 16:20, w barwnym korowodzie wszyscy seniorzy, z piosenką na ustach, przemaszerują przez Park Miejski tu pod scenę letnią Koneckiego Centrum Kultury przy ul. Partyzantów. Tegoroczny program głównie skupi się na pokazaniu i przedstawieniu naszych grup senioralnych. Oczywiście pracują przez cały rok, śpiewają, tańczą, recytują, więc to wszystko chcą pokazać i przedstawić siebie jako prężne grupy senioralne na terenie naszego miasta”

Około godziny 19:00 rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami. Wieczór uczestnikom umili grupa coverowa Woźniak Band.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *