REKLAMA

Seniorzy edukują się w kwestii bezpieczeństwa i bankowości internetowej

W poniedziałek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Końskich spotkali się z seniorami, aby uświadomić im ryzyko i niebezpieczeństwa związane z oszustwami, wyłudzeniami oraz sposobami działania przestępców. Uczestnicy mieli także okazję do zagłębienia się w tajniki płatności bezgotówkowych i bankowości internetowej.

REKLAMA

W siedzibie Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich wraz z kierownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Jerzym Jakubowskim spotkali się z seniorami w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

REKLAMA

„Celem akcji jest promowanie wśród świadczeniobiorców wiedzy na temat korzyści, jakie niesie wykorzystanie bezgotówkowej formy pobierania świadczeń i możliwości wynikających z korzystania z rachunku bankowego oraz jakie korzyści daje bezgotówkowy obrót pieniędzmi” – informuje asp. Monika Zamachowska, zastępca oficera prasowego KPP w Końskich.

Policjanci w związku z realizacją przez KSWP w Końskich projektu „Seniorem być – aktywnie żyć” przedstawili najczęstsze metody działania przestępców. Funkcjonariusze omówili m.in. na czym polegają oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”, czy „na pracownika banku”. Poinformowali także jak chronić się przed tego typu przestępstwami, na co należy zwrócić uwagę podczas rozmowy z nieznajomymi osobami, czego się wystrzegać oraz kiedy i w jaki sposób reagować.

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

2 thoughts on “Seniorzy edukują się w kwestii bezpieczeństwa i bankowości internetowej

  1. Konecczanka pisze:

    Końskie miasto starszych i emerytów. Ktoś poda liczby? A akcja zorganizowana w taki sposób, że na zdjęciu 15 osób?
    Pogratulować rozmachu!

  2. losiu pisze:

    O jest :))młodzi wyjeżdżają :))pewnie tylko w Końskich tak jest i wina burmistrza bo nic nie robi :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *