REKLAMA

Serce na nakrętki stanęło też w gminie Smyków [zdjęcia]

Przy Szkole Podstawowej w Miedzierzy stanęło pierwsze w gminie Smyków serce będące magazynem na plastikowe nakrętki. Poprzez zbiórkę tych drobiazgów różne jednostki włączają się w pomoc dla osób niepełnosprawnych. Przypomnijmy, że podobne serce stoi między innymi pod Starostwem Powiatowym w Końskich (o tym TUTAJ). 

REKLAMA

Pomaganie poprzez zbiórkę nakrętek daje podwójną korzyść. Z jednej strony wspieramy fundacje, czy pojedyncze osoby. Z drugiej zaś działamy proekologicznie oddając plastik do recyklingu. Jak działa zbiórka zakrętek? Po zakończeniu zbierania dana organizacja przekazuje je firmie recyklingowej, a ta przelewa na konto fundacji, czy konkretnej zbiórki równowartość finansową za dostarczone zakrętki. Następnie nakrętki przetwarzane są na granulat, z którego mogą powstać chociażby… kolejne nakrętki, czy wiele innych użytecznych przedmiotów.

REKLAMA

Od teraz do takiej akcji łatwiej mogą włączać się mieszkańcy gminy Smyków. Specjalne metalowe serce stanęło bowiem pod Szkołą Podstawową imienia Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy –„Zapraszamy do zbierania nakrętek nie tylko naszą społeczność, ale również wszystkich okolicznych mieszkańców. Mamy wielką nadzieję, że serducho wypełni się po brzegi” – mówi Beata Janiszewska, dyrektor placówki.

My również zachęcamy do włączania się w tego typu wsparcie potrzebujących.

Zdjęcia (SP Miedzierza):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *