REKLAMA

Siedmioro pierwszaków złożyło ślubowanie w Kazanowie [wideo, zdjęcia]

Dokładnie siedmioro uczniów klasy pierwszej w poniedziałkowy poranek złożyło ślubowanie w Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie. Zobaczcie wideo oraz zdjęcia z tej uroczystości.

REKLAMA

Poniedziałek był dniem wyjątkowym w Zespole Placówek Oświatowych im. Stefana Żeromskiego w Kazanowie. W poczet uczniów oficjalnie przyjęto siedmioro pierwszaków. Nowa pierwsza klasa składa się bowiem z sześciu chłopców oraz jednej dziewczynki. Ich wychowawczynią jest Joanna Owczarek.

Na początku akademii prezentowali się starsi koledzy z klasy piątej. Było to swoiste wprowadzenie pierwszaków do nowej szkoły. Potem to nowi uczniowie prezentowali swoje artystyczne zdolności – nie zabrakło piosenek, recytacji wierszy, a nawet tańca z kolorowymi parasolkami.

REKLAMA

Ostatnim aktem była oficjalna część pasowania na ucznia – do sali gimnastycznej wprowadzono sztandar, wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, a pierwszaki ślubowały. Tym wydarzeniom przysłuchiwali się między innymi wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, radni Krzysztof Sota i Ewa Samson. Pasowanie uczniów przeprowadził zaś dyrektor placówki Marek Jędrasik.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *