REKLAMA

Skuteczna rehabilitacja dla małych i dużych w Marlla-med w powiecie koneckim [wideo]

O tym, że w powiecie koneckim, a dokładnie to w Czermnie, w gminie Fałków powstało nowoczesne Centrum Zdrowia informowaliśmy przed tygodniem (TUTAJ). Temu miejscu postanowiliśmy się przyjrzeć bardziej szczegółowo.

REKLAMA

Marlla-med znajdziemy w Czermnie przy ulicy Osnowie 99A. To miejsce, które skupia się na leczeniu, uśmierzaniu bólu i korekcji różnych wad oraz niedoskonałości. Czermińskie Centrum Zdrowia  można podzielić na dwie strefy: Przychodnię, w której przyjmują specjaliści oraz rehabilitację. W tej drugiej zaś możemy korzystać albo z najnowocześniejszego sprzętu o działaniu leczniczym i przeciwbólowym albo z… doskonałych umiejętności fizjoterapeutów. Tak naprawdę nie ma rehabilitacji bez specjalistów tej dziedziny. I to począwszy od wykonania zwykłego masażu klasycznego.

Jedna z pacjentek Marlla-medu uskarżała się na ból mięśnia łopatkowego. Już po kilku sesjach z fizjoterapeutą dolegliwości zupełnie ustąpiły. Jeśli jednak ktoś woli spróbować czegoś bardziej innowacyjnego w dziedzinie masażu to powinien położyć się na specjalnym, medycznym łóżku. Podczas 36 minutowej sesji możemy słuchając muzyki być masowanymi termicznie w kilku różnych programach i stopniach intensywności. Podczas naszej wizyty tegoroczny maturzysta korzystał z programu pt. „nauka”, którego celem jest przywrócenie równowagi organizmu, poprawa sprawności mózgu i uzyskanie efektu tzw. „świeżej głowy”. Udaje się to, bo łóżko stymuluje w zależności od programu różne strefy akupresury człowieka.

REKLAMA
Walka ze skoliozą na Zestawie Synkopa.

Walka ze skoliozą na Zestawie Synkopa.

Pozostając przy nauce to już w 1927 roku w książce pt. „Lekarz Ratujący Zdrowie” ówcześni specjaliści wskazywali na tak zwane choroby szkolne. Wskazywali też na często bardzo specyficzne metody ich leczenia. Dziś choroby te nazywamy wadami postawy, a i ich leczenie diametralnie się zmieniło. W Marlla-med walczy się z nimi przede wszystkim na Zestawie Synkopa.  –„Jest to urządzenie służące do korekcji wad postawy u dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. W skład tego zestawu wchodzą między innymi: ławeczka skośna, elongator, taboret korekcyjny, drabinka oraz twister. Poprzez wykonywanie na nim ćwiczeń nie tylko korygujemy postawę ciała dziecka, ale także wzmacniamy ich siłę mięśniową oraz koordynację ruchową.” – tłumaczy Daniel Janus, fizjoterapeuta w Marlla-med.

Na Zestawie Synkopa często ćwiczy więcej niż jedno dziecko na raz. Wielokrotnie osoby rehabilitowane wykonują obok siebie bardzo podobne czynności korygujące przez co dodatkowo wzajemnie się motywują. – „System stacyjny sprawia, że ćwiczenia stają się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, a poprzez współzawodnictwo z innymi, młodymi pacjentami dziecko nabiera motywacji do działania nad swoją postawą.” – opowiada nam fizjoterapeuta.  A potwierdzają to sami młodzi pacjenci. –„Lekarz powiedział, że mam skoliozę kręgosłupa i zalecił mi bym tutaj przyszedł na ćwiczenia. Jestem tutaj czwarty raz i jestem zadowolony, czuję różnicę, jest coraz lepiej.” – powiedział nam Wojtek tuż po skończeniu ćwiczeń na opisywanym zestawie.

Jeśli ktoś z Państwa lub Państwa rodziny potrzebuje zajęć korekcyjnych, uśmierzenia bólu związanego z układem mięśniowo-kostnym, czy naprawdę skutecznego masażu to zachęcamy do kontaktu z Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Marlla-med. Zapisywać można się pod numerem telefonu: 785 303 040.

Masaż relaksacyjny na specjalistycznym łóżku w Marlla-med

Masaż relaksacyjny na specjalistycznym łóżku w Marlla-med

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *