REKLAMA

Służby odnalazły zaginionego pensjonariusza DPS Ruda Pilczycka

Policjanci oraz strażacy zostali postawieni w sobotę w stan najwyższej gotowości po otrzymaniu zgłoszenia, że z jednej z placówek wsparcia z terenu powiatu koneckiego oddalił się samowolnie 59-letni pensjonariusz. Policjanci z Komisariatu Policji w Radoszycach, wspólnie ze strażakami z OSP Węgrzyn, po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli mężczyznę całego i zdrowego.

REKLAMA

W sobotni poranek służby zostały poinformowane, że z Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Pilczyckiej  samowolnie oddalił się 59-letni pensjonariusz. Z ustaleń wynikało, że mężczyzna około godziny 3 opuścił teren placówki. Rozpoczęto poszukiwania, w których uczestniczyli oprócz policjantów z Radoszyc, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, przewodnik wraz ze służbowym psem, druhowie z OSP Węgrzyn i OSP Ruda Maleniecka oraz Konecki Oddział Poszukiwawczo-Ratowniczy.

REKLAMA

„Po kilku godzinach działań, mundurowi z Radoszyc, wspólnie ze strażakami z OSP Węgrzyn odnaleźli leżącego w wysokich zaroślach mężczyznę. Okazał się nim 59-letni zaginiony, który był bardzo wystraszony. Udzielono mu pomocy oraz przekazano opiekunom z placówki wsparcia” – relacjonuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Dzięki dobrej współpracy służb, mężczyzna szybko powrócił w bezpieczne miejsce.

Zdjęcia (Konecki Oddział Poszukiwawczo-Ratowniczy):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *