REKLAMA

Służby przypominały o bezpieczeństwie przy przejazdach kolejowych [zdjęcia]

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP w miniony piątek przeprowadzili działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Akcja odbyła się na przejazdach kolejowych na terenie powiatu koneckiego.

REKLAMA

Podczas piątkowej akcji policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzali rozmowy z kierującymi oraz pieszymi na temat zasad bezpiecznego przekraczanie przejazdu kolejowych.

REKLAMA

Głównym celem przeprowadzenia tego typu działań jest przede wszystkim uświadomienie, iż obowiązkiem zarówno kierującego, jak i pieszego jest zachować szczególną ostrożność podczas przekraczania przejazdu kolejowego. Mundurowi rozmawiali również z kierowcami o stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywaniu się przed znakiem „Stop”.

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego zostały przekazane ulotki edukacyjne, które mają na celu przypominać o właściwych i zgodnych z przepisami zachowaniach na przejazdach kolejowych.

Zdjęcia – KPP Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *