REKLAMA

Śmierć seniorki na pasach w Końskich

W piątkowy wieczór na ulicy Warszawskiej w Końskich doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszej seniorki na pasach. 72-letnia kobieta zmarła w trakcie transportu do szpitala.

REKLAMA

Według wstępnych ustaleń policji zawiniła kierująca pojazdem marki Mercedes. Nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, w wyniku czego potrąciła przechodzącą kobietę. Niestety seniorka zmarła w karetce pogotowia.

REKLAMA

– „Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że dziś około godziny 17:00 w Końskich na ul. Warszawskiej trzeźwa 47-letnia kierująca samochodem osobowym marki Mercedes potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 72-latkę. Niestety w wyniku zdarzenia piesza poniosła śmierć. W chwili obecnej droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Dowiedzieliśmy się, że przejazd ulicą Warszawską w okolicach sklepu Netto jest zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać około 2 godziny.

Zdjęcia (Piotr Stolarski):

REKLAMA

22 thoughts on “Śmierć seniorki na pasach w Końskich

 1. mirek pisze:

  to są skutki przepisu pieszy ma pierszeństwo a będzie gorzej

 2. Mieszkaniec pisze:

  Za taki stan rzeczy powinna Gmina Końskie równiez ponieść konsekwencje. Brak oświetlenia ulicznego, oszczędności, powodują iż giną na nich ludzie, bo po prostu ich nie widać

 3. mirek pisze:

  w mercedesie szyby całkiem czarne .kto robił przegląd!!!!!!!

 4. gość pisze:

  Przejścia dla pieszych są nieoświetlone. Takich sytuacji będzie więcej przy obecnych przepisach i nieoświetlonych przejściach. Miasto powinno zadbać o pieszych i kierowców inwestując pieniądze w oświetlenie. Ale ważniejsze są remonty centrum, parku… A gdzie drogi- dziura dziurę pogania.

 5. mirek pisze:

  a warunki pogodowe dziś nie sprzyjające dla kierowców

 6. Paulina pisze:

  Powinien dostać sowitą nauczkę kilkadziesiąt lat w pierdlu

 7. mirek pisze:

  a na skwerku będzie ANNOTARG HA HA. masz racje trzeba inwestować w bezpieczeństwo mieszkańców a nie powycinać wszystkie drzewa i udawać rewitalizacje komu to służy chyba bywalcom tzw koła fortuny

 8. Michał pisze:

  Tam zawsze jest ciemno nie widać nikogo kto wchodzi na pasy!! Nikt tym się nie interesuje a to miejsce zawsze jest ciemne

 9. KRUP pisze:

  Droga Proćwin-Końskie. W miejscach gdzie są przejścia dla pieszych lampy nie działają. Przy takiej pogodzie w godzinach wieczornych nie ma szans zauważyć pieszego.

 10. bikom pisze:

  Ciemno, często pada, ślisko, ale pieszym dali pierwszeństwo, wiec wchodzą nie ogladając się nawet czy ktoś nie nadjeżdża. To nie logiczne, postawienie przepisów na głowie aby dawać pierwszeństwo już na chodniku.

 11. Huj pisze:

  Niestety to przejście jest słabo oznakowane. Pieszy musi się wychylić zza linii drzew żeby dostrzec pojazd. Pomijając zmianę że auto musi ustąpić pierwszeństwa, to zarząd drogi ponosi za to odpowiedzialność. Poruszam się często na pieszo i to przejście jest jednym z najgorzej oznakowanych w okolicy. Drzewa zasłaniają widoczność, a po zmroku jest słabo oświetlone.

 12. Tomasz pisze:

  Proponuję przy tej smutnej okazji chwilę refleksji: czy jeździmy z właściwą prędkością i czy dostosowujemy ją do warunków jazdy. Przestrzeganie V do 50 km/h w mieście na pewno ogranicza ilość wypadków i ich ewentualne skutki.

 13. TOMEK pisze:

  wracając do zdania mirka „to są skutki……..” auto ma światła pieszy nie patrzy lewo/prawo/lewo bo ma takie prawo gdzie te odblaski z policyjnej choinki /w domu na choince/ bo poco policja ma jechac do domu starców i tam wytumaczyc po co te odblaski

 14. Paweł pisze:

  Warto się zatrzymać jako pieszy przed przejściem samochodu w miejscu się nie zatrzyma a nowe przepisy są absurdalne

 15. kobieta pisze:

  Ja wiem, że w Polsce to wstyd ale ludzie noście odblaski!
  Wystarczy wyjechać za granicę by zobaczyć, że się da i czy to człowiek z odblaskiem czy pies ze świecącą obrożą a widzisz ich z daleka!
  Zamiast w podróbki Armaniego z targu lepiej zainwestować te 15 zł w odblask!
  Pomoc i dla kierowy i samego pieszego.

 16. Chris425 pisze:

  IdIotyczny przepis.
  Idziemy w stronę przepisów zagranicznych.
  Mandaty- są. Zmiany piecy w domach, podatki, ceny, przepisy.
  Tylko jest jedno ale. Nie zarabiamy tyle ile zarabia się za granicą, a drogi nie są przystosowane do takich zmian. Dramat.
  Kto da pieniądze na łatanie dziur w drogach, oświetlenie na przejściach, zmiany ogrzewania w domu czy wreszcie zapewne samochody elektryczne gdy pensje stoją w miejscu?

 17. lutek pisze:

  Paulina, mercedesem jechała kobieta. POWINNA spędzić……..itd.CZYTAJ i MYŚL

 18. obywatel pisze:

  wina Putina

 19. Zastanawiam się pisze:

  Zastanawiam się czy kolejne wiadomości będą ze słynnego ronda przy Kauflandzie…

 20. M pisze:

  Dla PiSu najważniejsze są mandaty nie bezpieczeństwo ludzi.

 21. Dudzik Izabella pisze:

  Rodzinę pieszej proszę o kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *