REKLAMA

Smyków: Najmłodsi świetnie bawili się na 'Feriach w Bibliotece’

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Smykowie od środy do piątku odbywały się zajęcia zorganizowane z okazji ferii zimowych. Najmłodsi mieszkańcy gminy wzięli udział w zajęciach z decoupage’u na szkle, warsztatach kulinarnych oraz przedstawieniach teatralnych. 

REKLAMA

W minioną środę, pierwszego dnia „Ferii w Bibliotece” dzieci wykonywały zdobienia na szkle metodą decoupage. Zajęcia prowadziła Izabela Basiak- nauczyciel plastyki. W efekcie powstały przepiękne ozdoby w postaci wazonów, butelek i słoików.

REKLAMA

Wspólne wypiekanie pierników w ostatni czwartek przyciągnęło do Gminnej Biblioteki w Smykowie ponad 20 młodych kulinarnych pasjonatów. Mali kucharze pod czujnym okiem Sylwii Mogielskiej oraz Marceliny Adach tworzyli piernikowe ciasteczka. Dzieci własnoręcznie wyrabiały ciasto na pierniki, wałkowały, a później wycinały różne kształty. Ostatnim etapem było zdobienie wypieków. Dzieci zaprosiły na degustację włodarzy gminy – wójta Jarosława Pawelca oraz wicewójta Jerzego Dudę. Kreatywność i pomysłowość dzieci przy ozdabianiu ciasteczek zaskoczyły wszystkich. Wypieczone i udekorowane pierniki dzieci zabrały ze sobą do domu.

Na finał ferii na wszystkich zainteresowanych czekały animacje i przedstawienie teatralne. Podczas animacji dzieci bawiły się na wesołej wyspie Minionków. Wraz z nimi uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych takich jak: przeciąganie liny, wyścigi, slalomy oraz konkursy plastyczne. Ponadto uczestnicy brali aktywny udział w zabawach z chustą klanza.
Na zakończenie odbył się spektakl teatralny pod nazwą „Na Misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina” wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska. Spektakl miał na celu promowanie wartości rodzinnych pokazując, jak ważna jest rodzina, wzajemna pomoc i szacunek. Miał uświadomić najmłodszych odbiorców, że każdy człowiek jest częścią danej społeczności i ważne jest, aby żyć ze sobą w zgodzie.

Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku także możemy spodziewać się zajęć i warsztatów z okazji ferii zimowych.

Zdjęcia (gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz