REKLAMA

Spotkali się na seminarium w ramach XX Tygodnia Bibliotek [zdjęcia]

W środę w Bibliotece Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich odbyło się spotkanie bibliotekarzy, nauczycieli i uczniów koneckich szkół ponadpodstawowych w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

REKLAMA

Wszystkich gości przywitał dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk. List gratulacyjny i podziękowania do bibliotekarzy skierował starosta konecki Grzegorz Piec. Stosowny dokument odczytał w trakcie spotkania naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera. Gratulacje oraz życzenia pracownikom bibliotek złożyli również burmistrzowie Końskich: Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Podziękowania za wieloletnią pracę otrzymała odchodząca na emeryturę Małgorzata Mastalerz. Przez wiele lat pełniła ona funkcję kierownika Biblioteki Gminnej w Gowarczowie. Powitano natomiast nową dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Gowarczowie Elwirę Sibigę-Gärtner. Instytucja ta powstała w kwietniu tego roku.

Podczas spotkania zaprezentowano najnowsze pozycje wydawnicze Biblioteki Publicznej, w tym opracowanie – Powszechna Organizacja „Służba Polsce” w powiecie koneckim w latach 1948-1955, o której opowiedział sam autor Tadeusz Banaszek. Spotkanie było również okazją do zapowiedzi kolejnego wydarzenia, czyli spotkania z autorką Małgorzatą Dębską, z którego przygotowaliśmy osobną relację.

Zdjęcia (arch. Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *