REKLAMA

Spotkanie profilaktyczne z Koziołkiem Spoko w Smykowie [zdjęcia]

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich przeprowadzili działania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z przedszkolakami w Smykowie. Podczas spotkania najmłodszym towarzyszył „Koziołek Spoko”.

REKLAMA

W środę w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z koneckiej komendy udali się do przedszkola w Smykowie. „Placówka ta znajduje się przy bardzo ruchliwej trasie nr 74, dlatego też tak ważne było to spotkanie. Funkcjonariuszom w przedszkolu towarzyszyła maskotka świętokrzyskiej policji „Koziołek Spoko”, który aktywnie uczestniczył w pogadance i pokazywał m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych . Dodatkowo policjanci przypomnieli najmłodszym też jakie są numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia, kiedy mamy obowiązek używania elementów odblaskowych oraz jak powinni być przewożeni najmłodsi w pojeździe” – informuje asp. Monika Zamachowska, zastępca oficera prasowego KPP w Końskich.

REKLAMA

Przedszkolaki podczas działań profilaktycznych mogły skorzystać z miasteczka ruchu drogowego a także zobaczyć z bliska policyjny radiowóz.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *