REKLAMA

Sprawdzamy jak przebiega rekrutacja do szkół średnich w powiecie koneckim

W przyszłym tygodniu będziemy znali oficjalne dane odnośnie liczby zakwalifikowanych uczniów do poszczególnych szkół średnich w powiecie koneckim. Dziś sprawdziliśmy jak przebiega rekrutacja bazując na liczbach podań, które udostępniły nam szkoły.

REKLAMA

Wśród zespołów szkół ponadpodstawowych najwięcej podań jak do tej pory trafiło do „Mechanika” – złożyło je 196 uczniów. Szkoła ma pozwolenie na utworzenie trzech klas. Niewiele mniej dokumentów absolwenci szkół podstawowych złożyli do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 – 182 osoby. „Ekonomik” również ma pozwolenie na utworzenie trzech klas. Najmniejsze zainteresowanie wśród koneckich szkół objawia się w „Kanadzie”, gdzie jak na razie trafiło około 60 podań. Szkoła ma pozwolenie na utworzenie dwóch oddziałów.

REKLAMA

W ZSP w Stąporkowie do zarówno liceum, jak i technikum aspiruje po około 40 uczniów. W „Górce” utworzone zostaną dwa oddziały – jeden dla technikum oraz jeden dla liceum.

Niestety II Liceum Ogólnokształcące w Końskich nie udostępniło nam informacji odnośnie liczby otrzymanych podań, wiemy jednak, że szkoła ma pozwolenie na utworzenie czterech klas.

Sytuacja rekrutacyjna bardzo pozytywnie wygląda w „Starym Ogólniaku”, gdzie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej złożyło aż 289 uczniów. I LO ma pozwolenie na utworzenie trzech oddziałów, jednak jak udało nam się ustalić szkoła najprawdopodobniej złoży podanie o możliwość utworzenia jednej bądź dwóch dodatkowych klas. Nie wiemy, czy pozostałe szkoły również będą wnioskować o powiększenie liczby oddziałów, ale na to wskazywałaby choćby liczba podań złożonych do „Górki” w Stąporkowie.

Oficjalne dane rekrutacyjne będą znane już w przyszłym tygodniu. Do tematu na pewno wtedy powrócimy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *