REKLAMA

Sprzęt ratujący życie dostępny w Starostwie Powiatowym w Końskich [zdjęcia]

W Starostwie Powiatowym w Końskich zainstalowano automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED). To urządzenie służące do przeprowadzenia defibrylacji u osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

REKLAMA

„Cieszymy się, że osoby które przychodzą do naszych urzędów, a więc Starostwa Powiatowego w Końskich i Urzędu Pracy mogą mieć takie poczucie bezpieczeństwa i w razie potrzeby udzielić natychmiastowej pomocy. Każdy z nas może jej potrzebować i każdy z nas może jej udzielić. Nie bójmy się jej udzielać, bo czas i strach może doprowadzi do tragedii. Wyznaczeni pracownicy obu instytucji zostali już przeszkoleni, ale tak naprawdę każdy może to zrobić, do czego serdecznie zachęcam, w razie takiej konieczności” – mówił starosta Grzegorz Piec, któremu towarzyszył dyrektor PUP w Końskich Jacek Werens oraz ratownik medyczny Marcin Pytlos, który przeprowadzał szkolenie z zakresu działania AED dla pracowników obu urzędów.

REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Końskich i Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich szkolenie w zakresie AED przeszło łącznie 36 osób.

Zdjęcia (foto. Paweł Kubiak, Starostwo Powiatowe):

REKLAMA

One thought on “Sprzęt ratujący życie dostępny w Starostwie Powiatowym w Końskich [zdjęcia]

  1. Mefisto pisze:

    Na wsiach jest bardzo dużo osób z zaburzeniami psychicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *