REKLAMA

Stadnicka Wola i Radoszyce najlepsze z bezpieczeństwa drogowego! [zdjęcia, wideo]

W środę w Szkole Podstawowej w Fałkowie miały miejsce powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszymi okazały się drużyny ze Stadnickiej Woli oraz z Radoszyc. 

REKLAMA

Organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, MSWiA, Ministerstwo Edukacji Narodowej, WORD wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Honorowym patronatem powiatowe eliminacje objęli: wójt gminy Fałków Henryk Konieczny oraz starosta konecki Bogdan Soboń.

W tym roku do turnieju przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach, Fałkowie, Stadnickiej Woli, Wólki oraz Rudy Malenieckiej, a także gimnazjaliści z Fałkowa, Rudy Malenieckiej , Stadnickiej Woli i Niekłania. Niemal wszyscy do turnieju byli znakomicie przygotowani, a różnice między poszczególnymi zespołami były niewielkie.  –„Zaczęliśmy od etapu jazdy przez tor przeszkód. Polegało to na tym by popełnić jak najmniej błędów. Nie było to ograniczone czasem. Następnie mieliśmy konkurencję bezpieczeństwa, która polegała na resuscytacji krążeniowo-oddechowej i poszło nawet ok. Potem był egzamin, który składał się z 25 pytań ogólnych dotyczących ruchu drogowego i 10 ze skrzyżowań.” – opowiada Karol Kamiński z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

Podium w kategorii Szkół Podstawowych: 1. SP Radoszyce, 2. SP Stadnicka Wola i SP Fałków.

Nad prawidłowością przebiegu wykonywanych zadań czuwali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek oraz asp. Marcin Wąsik i mł. asp. Łukasz Morka. Z kolei z pierwszej pomocy egzaminował ratownik medyczny Marcin Pytlos. –„Jesteśmy w Fałkowie, bo w zeszłym roku szkoła stąd wygrała ten turniej i w związku zwycięzca zorganizował ten turnieje na terenie swojej gminy. Jest nam bardzo miło,  wspaniale przygotowano warunki do odbycia się tego turnieju. Celem turnieju jest promowanie zasad kultury poruszania się po drodze, utrwalanie od podstaw wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Kolejną rzeczą jest promowanie roweru jako środka komunikacji do poruszania się po drogach wśród najmłodszych osób, które tutaj uczestniczą – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.” – tłumaczy Grzegorz Michorek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Końskie. 

Rywalizacja w tym roku była bardzo wyrównana, jednak do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach i gimnazjaliści ze Stadnickiej Woli. Teraz będą reprezentować oni swoje placówki na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzcom nagrody wręczali między innymi: Henryk Konieczny – wójt gminy Fałków oraz Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Zdjęcia:

Podium w kategorii Gimnazjum: 1. Gimnazjum w Stadnickiej Woli, 2. Gimnazjum w Niekłaniu, 3. Gimnazjum W Fałkowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *