REKLAMA

Stąporków: Na Dzień Kobiet z pomocą dla chorego Kacperka [wideo, zdjęcia]

W piątek po raz kolejny mieszkańcy gminy Stąporków pokazali swoje ogromne serca przybywając na koncert charytatywny dla chorego Kacperka! Wydarzenie połączono także z inicjatywami związanymi z Dniem Kobiet – koncertem Roberta Bodziocha oraz inauguracją wystawy „Sztuka jest kobietą, Art jest mężczyzną”.

REKLAMA

W miniony piątek sala widowiskowa Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sporu w Stąporkowie zgromadziła ludzi o wielkich i gorących sercach. Jednym z nich był poseł Mariusz Gosek –„To jedna z wielu inicjatyw charytatywnych w Stąporkowie. Dzisiaj pomagamy Kacperkowi. To malutki chłopczyk, który przyszedł na świat niestety z ciężką chorobą. Tyle mamy, ile damy – jak śpiewa Marek Werens, a Tomasz Miernik wspominał te słowa ze sceny. Dzisiaj łączymy się w tym dziele pomocy dla Kacperka, bo wiemy że dobro wraca, że takie inicjatywy jak ta dzisiejsza są niezwykle potrzebne” – mówił przed naszą kamerą Mariusz Gosek, poseł na Sejm RP.

Mieszkańcy całej gminy przybyli tam aby wspólnie zbierać pieniądze dla chłopca chorego na genetyczną chorobę skóry – rybią łuskę. Wszystkim zgromadzonym przyświecał jeden cel – pomoc choremu dziecku. Nie przeszkodziło to jednak we wspaniałej zabawie. Dla najmłodszych uczestników kwesty zorganizowano specjalną strefę zabaw z torem przeszkód i zabawkami. Nieco starsi mogli natomiast upodobnić się do postaci z bajek dzięki malowaniu twarzy i zaplatanych kolorowych warkoczykach. Dorośli uczestnicy kwesty charytatywnej w zamian za symboliczny datek mogli skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez panie z gminnych kół gospodyń wiejskich. Około godziny 16:30 rozpoczęła się licytacja przedmiotów przekazanych miedzy innymi przez lokalnych artystów, przedsiębiorców oraz wszystkich ludzi dobrego serca. Oprócz bonów podarunkowych, karnetów i usług znalazło się też wiele cennych przedmiotów – rękodzieł.

REKLAMA

Najdroższym przedmiotem za blisko 400 zł okazało krzesło z motywem kwiatowym. Całość imprezy uświetnił koncert regionalnych solistów oraz zespołów. Wystąpili: zespół „Szkolne Nutki”, Wojtek Misiowiec, Natalia Żak, Publiczne Przedszkole w Stąporkowie, „Piegi”, Formacja Taneczna „eMGIE”, „Asumpt”, „Sonore”, Marek Werens, Dawid Moczarski, Katarzyna Chrzanowska, Aneta Jakubowska, Tomek i Julia Miernik, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”, Dominika Deszczyńska, Sebastian Moczarski, Lena Zawada, Karolina Kołodziej, Natalia Boruń oraz Mateusz Grabowski.
Wśród przybyłych na koncert była też burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska – występując nie tylko jako przedstawiciel władz samorządowych ale również w roli jednego z organizatorów całego przedsięwzięcia, dziękując wszystkim i zapowiadając dalsze działania –„Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym wykonawcom, którzy znaleźli czas by zaśpiewać i zagrać dla małego Kacperka z gminy Stąporków. Dziękuję darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na kiermasz. Pieniążki oczywiście w 100% przekazujemy dla Kacperka. Dziękujemy też wolontariuszom, którzy nie raz już pokazali, że zawsze znajdą czas, staną z puszką i będą zbierać środki na osoby z gminy Stąporków. Zorganizujemy jeszcze zawody w tenisa stołowego, na które już dzisiaj zapraszamy. Zaczynamy od godziny 9:00 22 marca. Natomiast kolejnym koncert charytatywny zorganizujemy w ostatnią niedzielę maja. Będziemy wtedy zbierać dla Kacperka, ale i na protezę nogi dla Edytki z Niekłania. I tutaj też już dzisiaj wszystkich zapraszam na koncert. A tych, którzy mają jakieś dary na kiermasz czy licytacje zachęcam do przekazywania ich. Dary przyjmujemy jak zwykle w sekretariacie urzędu” – mówiła nam Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

W piątek w MGOKiS w Stąporkowie otwarto także wystawę „Sztuka jest kobietą, Art jest mężczyzną” oraz odbył się koncert Roberta Bodziocha z Końskich, znanego także jako „Er Blues”. Te wydarzenia związane z Dniem Kobiet były zwieńczeniem charytatywnego przedsięwzięcia. O wystawie i koncercie więcej szczegółów już wkrótce w TKN24.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *