REKLAMA

Stąporkowska młodzież przygotowała Festiwal Sportowo-Naukowy [zdjęcia]

Młodzież z „Górki” w Stąporkowie kilka dni temu zorganizowała Festiwal Naukowo-Sportowy. Były więc zawody sportowe, pokazy eksperymentów, a nawet uczniowie przygotowali sztukę teatralną.

REKLAMA

„Zakończyliśmy realizację zadania publicznego „Festiwal Naukowo – Sportowy”, który został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 – 2023. W tym roku złożyliśmy wniosek na grant, w którym zaplanowaliśmy realizację Festiwalu Naukowo – Sportowego. Wydarzenie to, trwało dwa dni. Powołany został komitet organizacyjny w skład którego weszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Staszic” oraz nauczyciele. W skład komitetu weszli uczniowie: Kinga Kurp, Michalina Pardoła i nauczyciele: Justyna Serek, Dorota Fitas, Anna Misiowiec, Marzena Kwiecińska” – opowiada Hana Rzepka, dyrektor ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA

Obchody Festiwalu Naukowo – Sportowego zainaugurował spektakl pt. „Moralność pani Dulskiej” w wykonaniu uczniów szkoły, który został zaprezentowany 27 maja w godzinach popołudniowych na scenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Spektakl, obejrzeli mieszkańcy gminy Stąporków. Odbiór był bardzo duży o czym świadczyły zapełnione wszystkie fotele i dodatkowo dostawione miejsca. W sztuce teatralnej wystąpili uczniowie klas pierwszych. Dla niektórych był to aktorski debiut, z którym poradzili sobie bardzo dobrze. Zadeklarowali chęć udziału w szkolnej grupie teatralnej „Alter ego”, aby móc rozwijać swoje pasje i umiejętności aktorskie. W spektaklu wystąpili: Klaudia Ciaś, Grzegorz Lewandowski, Jakub Choroszyński, Nikola Brygoła, Zuzanna Kos, Zuzanna Kwiecień, Anna Szewczykowska, Maria Kusztal, Natalia Boruń. Reżyseria: Dorota Kosierkiewicz, Marzena Maleszak i Anna Misiowiec.

Drugi dzień Festiwalu Naukowo – Sportowego miał na celu integrację młodzieży z „Górki” z młodzieżą z klas VIII ze szkół z terenu gminy Stąporków i okolicznych miejscowości. Głównym celem wydarzenia było promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia w oparciu o naukę, a także rozwijanie kompetencji kluczowych. Impreza rozpoczęła się od spektaklu „Moralność pani Dulskiej”, który po raz drugi został zaprezentowany na scenie MGOKiS w Stąporkowie. Następnie na placu przed szkołą powitano wszystkich przybyłych gości oraz nauczycieli i uczniów ZSP w Stąporkowie.

Na wydarzenie przybyli goście: Grzegorz Piec – starosta konecki, Wiesław Skowron – wicestarosta konecki, Dorota Łukomska – burmistrz Stąporkowa, uczniowie klas ósmych z lokalnych szkół podstawowych wraz z nauczycielami. Spotkanie zainaugurował układ taneczny w wykonaniu młodzieży z klas: 3 LO i 3 T, do którego choreografię przygotowała Monika Grabusińska. Następnie dyrektor szkoły Hanna Rzepka powitała gości, życząc wszystkim dobrej zabawy i wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Do kontynuacji nauki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie zachęcali również przybyli goście. W dalszej części festiwalu młodzież uczestniczyła w następujących warsztatach i grach z następujących przedmiotów:
– język angielski”Sound and song” (panie Małgorzata Hampel, Katarzyna Dworzyńska i pan Paweł Ferens),
– biologia „Magia życia” (pani Edyta Grabowska),
– fizyka „,”Czy istnieje Wielki Wóz ? Gwiazdy i
– „gwiazdozbiory” (pan Jarosław Kowalczyk),
– historia „Magia PRL-u” (pani Karolina Ścisłowicz – Pluta),
– matematyka „Masters od numbers, (pani Magdalena Gołacka),
– chemia „zrób to sam”(pani Monika Kaczmarek),
– informatyka „Druk 3D, e-sport, montaż lokalnych sieci komputerowych ” (pani Jadwiga Duda, pan Jacek Ryś i pan Michał Szcześniak).
– Nauczyciele przedmiotów zawodowych przygotowali warsztaty: „Handel dawniej i dziś ” (panie: Marzena Kwiecińska oraz Justyna Serek),
– „You can drive, czyli logistycznie rozpracuj trasę” (pani Monika Grabusińska).


Z kolei pani Bożena Młodawska oraz panowie Robert Kusztal i Łukasz Kwiecień zaprosili młodzież do udziału w zajęciach sportowych pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo aktywnie i z pasją „. Zabawa zakończyła się festiwalem kolorów, wspólnym tańcem Belgijki oraz zawodami w przeciąganiu liny.

Nie sposób nie wspomnieć, że utraconą w ferworze zabawy energię można było zregenerować podczas poczęstunku przy grillu, przygotowanym przez panią Krystynę Zawadzką i pana Dariusza Młodawskiego. Młodzież mogła także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły korzystając ze stoiska promocyjnego zorganizowanego przez panie: Dorotę Fitas, Małgorzatę Kosmalę, Katarzynę Rupniewską i Renatę Lisowską.

Dwudniowe obchody Festiwalu Naukowo – Sportowego był bardzo ciekawym wydarzeniem, w którym uczestniczyło bardzo dużo osób, w tym uczniowie nie tylko z ZSP w Stąporkowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “Stąporkowska młodzież przygotowała Festiwal Sportowo-Naukowy [zdjęcia]

  1. Mefisto pisze:

    Dlaczego nie piszecie o rzeczywistości jaka jest, ale jak to chcą widzieć wybierani do władz? Odwiedzćcie monar w Stąporkowie, zapytacjie mieszkańców wsi o dostęp do lekarza, popytajcie o przemoc w rodzinach, problemy uzależnień. Piszecie o tym tak, jak to widzą przedstawiciele policji: ukarali nietrzeźwych, wykryli narkotyki. A to są nierozwiązywane latami problemy. Władze odsuwają je, a pokazują to, co chcą by widziano. Rzeczywistość jest poza marginesem, jawi się jako urojenie, a pokazuje się zmyślony obraz, odpowiadający oczekiwaniom.

  2. Konecczanka pisze:

    Mefisto
    Kojarzysz polsko-watykańską dziennikarkę Magdalenę Wolińską-Riedi? Była korespondentka w Rzymie. Autorka między innymi „Zdarzyło się w Watykanie”.
    Kierownictwo TVP zawiesiło ją w wykonywaniu obowiązków służbowych po tym jak napisała na Twitterze „że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę oraz, że Polacy wyssali nienawiść z mlekiem matki”.

    • Mefisto pisze:

      A kojarzysz okolicznego 'ekologa’ do którego non stop przychodzą oskarżenia z sądu ze strony policji i sąsiadów zaangażowanych w dewastacje środowiska i zaprzyjaźnionych z policjantami? Skoro tchórzostwo jest metodą na pracę zawodową, to czemu korzystasz z tych wartości, dla których ludzka praca ma sens?

  3. Konecczanka pisze:

    Śmiem twierdzić, że masz problemy ze zrozumieniem wielu komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *