REKLAMA

Starosta konecki apeluje do mieszkańców w sprawie głosowania

Już za niecałe dwa tygodnie 28 czerwca Polacy będą wybierać Prezydenta RP. W związku z tym starosta konecki Grzegorz Piec apeluje do wszystkich wyborców, by nie lekceważyli tego dnia i poszli do urn.

REKLAMA

Poniżej przedstawiamy pełny apel Grzegorza Pieca:

REKLAMA

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Koneckiego!

Zwracam się do Was z apelem – prośbą o udział w najważniejszym wydarzeniu, związanym z działaniem demokratycznej społeczności.

Jak powszechnie wiemy, 28 czerwca będziemy poprzez swój głos decydować, kto będzie zasiadał na urzędzie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Stan epidemii spowodował, że wokół tych wyborów należało stworzyć nową – nieznaną dotąd rzeczywistość prawną, aby każdy obywatel mógł spełnić swój zaszczytny obowiązek.

Możemy zatem zagłosować korespondencyjnie, po uprzednim dochowaniu stosownych procedur, jak też tradycyjnie – wybrać się osobiście do lokalu wyborczego. Ważne, aby dokonać tego obywatelskiego aktu w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość, tę bliższą i tę dalszą, naszej Ojczyzny, mając na względzie Jej harmonijny rozwój, jak też nadzieje na umiejętne pokonywanie pocisków zawistnego losu, w trosce o całą naszą polską wspólnotę.

Dlatego też proszę Was – Drodzy Mieszkańcy Powiatu Koneckiego – naszej małej Ojczyzny, o możliwie najliczniejszy udział w tym szczególnym święcie obywatelskim. Niech zwycięży demokracja!

/-/Grzegorz Piec
STAROSTA KONECKI

REKLAMA

Dodaj komentarz