REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty: matematyka. Opinie i komentarze [wideo]

We wtorek egzaminy rozpoczęło około 347 tysięcy ósmoklasistów w całej Polsce, z czego 690 z powiatu koneckiego. Dzisiaj uczniowie klas ósmych rozwiązywali arkusze z matematyki. Zapytaliśmy jak im poszło.

REKLAMA

„Moim zdaniem egzamin był dosyć prosty. Dobrze mi poszło, zrobiłem wszystko. Polski był trochę trudniejszy. Z matematyki nas zaskoczyć nie mogą, bo to jest stały materiał, a w przypadku polskiego mogą dać cokolwiek” – mówił nam Kacper.

„Zadania zamknięte były dosyć proste, ale otwarte trochę mnie przeraziły. Największe problemy sprawiło mi ostatnie zadanie – było to obliczenie objętości ostrosłupa. Geometria przestrzenna to nie jest mój konik” – opowiadała nam Wiktoria.

REKLAMA

W związku ze specjalnymi wytycznymi sanitarnymi spowodowanymi epidemią koronawirusa uczniowie musieli siedzieć w odpowiednich odstępach od siebie, a maski zasłaniające usta i nos mogli zdjąć dopiero kiedy zajęli miejsce przy biurku. Absolwenci podstawówek wyniki poznają do końca lipca. W powiecie koneckim do sprawdzianu przystąpiło 690 uczniów – najwięcej w gminie Końskie – 292, a najmniej w gminie Ruda Maleniecka – 21. Ósmoklasistom został do napisania już tylko egzamin z języka obcego nowożytnego. Wśród uczniów z całej Polski znacznie będzie przeważać język angielski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *