REKLAMA

Starzechowice z pieniędzmi na świetlicę! W Skórnicach otwarcie takiego obiektu

W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej w Skórnicach w gminie Fałków, a w kolejce do kompletnego remontu czeka już taki obiekt w Starzechowicach, na który samorząd pozyskał właśnie środki. 

REKLAMA

Otwarcie świetlicy w Skórnicach rozpocznie się od uroczystego przecięcia wstęgi i wyświęcenia obiektu. Potem na starszych czeka zabawa andrzejkowa, a dal najmłodszych przygotowano gry i animacje.

REKLAMA

Jednocześnie wiemy już, że samorząd gminy Fałków pozyskał już zewnętrzne środki na kompletną przebudowę podobnego obiektu w Starzechowicach. Na początku miesiąca w Urzędzie Miejskim w Stąporkowie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski
oraz Członek Zarządu Województwa Marek Jońca podpisali m.in. umowę z Gminą Fałków na realizację operacji „Modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w m. „Starzechowice”. Przyznane dofinansowanie to 495 839 zł, a całkowita wartość inwestycji, to 779 000 złotych.
W wydarzeniu Gminę Fałków reprezentował Krzysztof Bajorm, zastępca wójta.

Zawarta umowa jest następstwem zakończenia weryfikacji wniosku o przyznanie pomocy prowadzonej przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego – Biuro PROW w odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego konkurs trwający od dnia 24 kwietnia do 31 maja 2023 r.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *