REKLAMA

Statuetka Ludziom Dobrej Woli od Wojewody trafiła do Radoszyc [zdjęcia]

W czwartek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się „Koncert pokoju” połączony z galą wręczenia statuetek Ludziom Dobrej Woli, ufundowanych przez Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza.  Jedną z nich odebrał burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala. Ponadto, w gronie uczestników koncertu znaleźli się Kristina Matvienko z gminy Końskie i Marek Werens z gminy Stąporków.

REKLAMA

Wręczenie statuetek Ludziom Dobrej Woli w Kielcach

Podczas wydarzenia nagrodzono gminy i instytucje, które w sposób szczególny zaangażowały się w pomoc narodowi ukraińskiemu. Pośród laureatów z całego województwa znalazło się miasto i gmina Radoszyce. Statuetkę Ludziom Dobrej Woli odbierał podczas gali burmistrz Michał Pękala.

REKLAMA

Fundacja Nowa Droga działając pod patronatem wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza i marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego postanowiła uhonorować jedynie dziewięć podmiotów – pięć gmin i cztery instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się w dziele niesienia pomocy narodowi ukraińskiemu. Nagrody powędrowały także do gmin – Morawica, Chęciny, Masłów, Łopuszno oraz do instytucji – Caritas Diecezji Kieleckiej, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Centrum Kształcenia Awans w Kielcach oraz Wodociągów Kieleckich. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Nowa Droga.

Artyści śpiewający podczas Koncertu pokoju w Kielcach

Oprócz wyróżnień przygotowano koncert ukraińskich pieśni patriotycznych, polskich przebojów oraz występy artystyczne młodzieży z Ukrainy i Kazachstanu. Bardzo ważnym i wzruszającym akcentem wśród występów był utwór „Chwała Ukrainie” autorstwa Marka Werensa, który śpiewał  wraz z Kristiną Matwienko, znanej koneckiej społeczności z aktywności charytatywnej i artystycznej.

Na scenie podczas „Koncertu pokoju” zaprezentowało się wielu artystów z Polski i Ukrainy, którzy zbudowali wspólnymi głosami podniosły i uroczysty nastrój tego wieczoru. (Gmina Chęciny)

Statuetka Ludziom Dobrej Woli

Zdjęcia (Gmina Chęciny i Kristina Matvienko):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *