REKLAMA

Sto lat szkoły w Rogowie. Uroczystości w sobotę [wideo]

To już sto lat jak istnieje Szkoła w Rogowie w gminie Końskie. W najbliższą sobotę odbędą się w niej rocznicowe uroczystości. 

REKLAMA

Początkowo edukacja prowadzona była w drugiej części miejscowości w piętrowym budynku, który był w bardzo złym stanie technicznym. Po wielu latach inicjatorem przeniesienia szkoły do nowego budynku był ksiądz Jan Podsiadło, który zaproponował gminie Końskie i Kuratorium Oświaty wykupienie nowo powstałego obiektu plebanii. Dzięki temu teraz Zespół Placówek Oświatowych, na który składa się szkoła podstawowa, przedszkole oraz wygaszane gimnazjum może działać w godnych warunkach.

W najbliższą sobotę 19 maja odbędą się uroczystości związane ze stuleciem szkoły, która od kilkunastu lat nosi imię Jana Pawła II. –„Zaczynamy mszą świętą o 9.00 rano. Następnie spotykamy się tutaj pod pomnikiem by się pomodlić. Później nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej stulecie istnienia Szkoły Podstawowej w Rogowie. Następnie przejdziemy na salę gimnastyczną, gdzie nasi uczniowie przedstawią program artystyczny. Po nim spotkamy się wszyscy przy kawie, herbacie aby odbyć spotkanie pokoleń.” – mówi nam Waldemar Wiktorowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogowie.

REKLAMA

Wszystkich związanych z edukacją w Rogowie już teraz zapraszamy na te obchody.

Na obchody zaprasza dyrektor placówki Waldemar Wiktorowski.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *