REKLAMA

Straż Pożarna w Końskich syrenami oddała hołd Powstańcom Warszawy

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Końskich również uczciła pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17:00.

REKLAMA

REKLAMA

W poniedziałek 1 sierpnia wszyscy strażacy zgromadzili się przed budynkiem jednostki, z garaży wyłoniły się wozy strażackie i o godzinie 17:00 (Godzina W) uruchomiono w nich sygnały świetlne i dźwiękowe.  W ten sposób uczczono pamięć o wydarzeniach sprzed 78 lat, które były początkiem krwawej walki trwającej 63 dni, a zakończonej 2 października zburzeniem Warszawy i sromotną klęską.

Pielęgnowanie pamięci o pomordowanych jest narodowym naszym obowiązkiem, jak też o wydarzeniach roku 1944 . O 1 sierpnia jako Narodowym Dniu Pamięci Powstania Warszawskiego mówi Preambuła do Konstytucji RP tymi słowami: ,,W hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego – tym, którzy w obronie bytu państwowego, z bronią w ręku walczyli o wyzwolenie stolicy, dążyli do odtworzenia instytucji niepodległego Państwa Polskiego, sprzeciwili się okupacji niemieckiej i widmu sowieckiej niewoli zagrażającej następnym pokoleniom Polaków.”  Decyzją Sejmu data ta, a w sposób szczególny godzina wybuchu wojny, jest czczona od 2009 roku.

REKLAMA

One thought on “Straż Pożarna w Końskich syrenami oddała hołd Powstańcom Warszawy

  1. Daro pisze:

    CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *