REKLAMA

Jak zarabiać na NFT? Najlepsze sposoby w 2022 roku

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Tokeny NFT szturmem podbiły opinię społeczną, a ich popularność w roku 2022 nadal nie maleje. Wiele osób zastanawia się, czy w obliczu rosnącej inflacji i spadku wartości złotego, inwestycja w tę technologię się opłaca. Często zadają sobie pytanie, jak zarabiać na NFT i czy w ogóle jest to możliwe? W poniższym artykule znajdziesz komplet kluczowych odpowiedzi.

REKLAMA

Foto: flickr.com

Jak zarabiać na NFT – na czym polega ta technologia?

NFT (ang. Non Fungible Tokens – tokeny niewymienialne) to jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne produkty, które należą do najszybciej rozwijających się aktywów w sferze krypto. Każdy token NFT posiada wyjątkową cechę identyfikującą, za pomocą której odróżnić go można od innych tokenów. Z tego względu, nie da się ich dzielić na mniejsze jednostki.

Co wcale nie oznacza, że nie da się zarabiać na NFT. Wręcz przeciwnie, istnieje kilka ciekawych sposobów, które pozwalają ich posiadaczom na zyski finansowe.

REKLAMA

Jak zarabiać na NFT – sposoby na inwestycję

Przede wszystkim warto podkreślić, że chcąc wiedzieć, jak zarabiać na NFT, należy przygotować się na długoterminowe inwestycje. Chociaż sam rynek tokenów niewymienialnych jest relatywnie nowy, to już istnieje kilka sposobów na generację atrakcyjnych zysków. Sprawdźmy, w jaki sposób można zarobić na tej sferze krypto.

1.     Kupno i sprzedaż, czyli handel NFT

Branża krypto ma to do siebie, że jej aktywa mają stale zmieniającą się wartość. Dotyczy to również tokenów NFT. Handel na specjalistycznych rynkach to popularny sposób na obrót aktywami – kupuj „w dołku”, sprzedawaj „na górce”.

Żeby rozpocząć handel tokenami, potrzebujesz portfel krypto, a także dostęp do rynku handlowego oraz środków w kryptowalucie. W większości wypadków, kupno i sprzedaż odbywa się z wykorzystaniem Ethereum (ETH). Ostateczna wartość zarobków w dużej mierze zależy jednak od aktualnych trendów, jak też popularności danych tokenów. Handel NFT to doskonały sposób na zarobienie pieniędzy na monetach NFT. Dzięki NFT Profit możesz handlować w bezpiecznym i dochodowym środowisku z niskimi opłatami – i nie ma potrzeby stosowania spreadów ani prowizji!

2.     Gry P2E, czyli play-to-earn

Czy wiesz, że są metody, jak zarabiać na NFT dzięki graniu w gry? Okazuje się, że platformy gamingowe play-to-earn (P2E) pozwalają zdobyć tokeny w nagrodę za określone działania. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że gry tego typu posiadają zwykle wysoki próg wejścia. Dzieje się tak, ponieważ już na początku trzeba dokonać zakupu NFT, żeby móc brać udział w rozgrywkach.

Dla przykładu, warto przedstawić grę o nazwie Bomb Crypto. Gracze kupują swoich bohaterów opartych na technologii NFT, żeby móc korzystać z zasobów platformy. Wszelkie nagrody są wypłacane za pomocą natywnej kryptowaluty, jaką da się później wypłacić na swój portfel.

3.     Zostań twórcą tokenów NFT!

Szukając opcji, jak zarabiać na NFT, możesz natknąć się na historię sukcesów licznych artystów, którzy tworzą graficzne reprezentacje tokenów. Twórcy takich serii, jak Bored Ape Yacht Club czy Cryptopunks, zarabiają spore sumy na kreacji tych obrazków. Ich dochód bierze się z tantiem, których wypłaty możliwe są dzięki kontraktom smart na blockchainie.

Jeżeli zajmujesz się grafiką komputerową i tworzysz nieprzeciętne projekty, możesz poszukać ogłoszeń o pracę w branży krypto. Tantiemy przewidziane dla twórców grafik NFT mogą wahać się pomiędzy 5% i 15% wartości sprzedaży tokenu. Często mowa tutaj o setkach tysięcy dolarów, więc jest o co powalczyć.

4.     Wypożyczanie tokenów

Gdy jesteś w stanie zainwestować pokaźną gotówkę na start, możesz zakupić bogatą kolekcję tokenów. Jak zarabiać na NFT, jeżeli jesteś już ich posiadaczem? To bardzo proste, gdyż wystarczy je wypożyczać innym użytkownikom.

Platformy takie, jak chociażby reNFT, pozwalają na pożyczanie tokenów tym, którzy najbardziej ich w danej chwili potrzebują. Mowa o sytuacjach, gdy token potrzebny jest przykładowo w ramach gier NFT. Rozliczenia następują w ramach waluty Wrapped Ethereum (WETH), która jest wersją ERC-20 natywnego tokenu sieci Ethereum.

5.     Staking tokenów NFT

Pojęcie stakingu odnosi się do unikatowych możliwości deponowania zasobów cyfrowych w kontraktach smart protokołu DeFi. Celem takiego działania jest generacja zysku, na co pozwala integracja zdecentralizowanych finansów oraz technologii tokenów niewymiennych.

Staking NFT dostępny jest w serwisach Only1, Kira Network, NFTX, a także wielu innych. Co ciekawe, często można otrzymywać wynagrodzenie za staking w formie tokenów zarządzania. To z kolei pozwala uczestnikom sieci decydować w kwestiach przyszłego rozwoju danej platformy stakingowej.

6.     NFT liquidity pool

Liquidity pool, czyli pula płynności, to szansa na otrzymanie wynagrodzenia za utrzymywanie płynności. Takie działanie pozwala sieciom na minimalizację zmienności na korzyść uczestników wymiany handlowej na giełdzie krypto. Co ważne, tego typu rozwiązania wprowadzono również w ramach tokenów NFT.

Jak zarabiać na NFT liquidity pool? Dzieje się to poprzez zapewnianie płynności, z której korzystać mogą inni użytkownicy rynku. Wówczas, korzyści finansowe leżą także po stronie uczestników, którzy lokują swoje aktywa w puli. Przykładowo, użytkownicy puli Uniswap mogą liczyć na profity rzędu do 25% RRSO.

Jak zarabiać na NFT i nie zwariować? Podsumowanie

Pamiętaj, że żadna strategia handlowa w świecie krypto nie gwarantuje 100% szans na zyski. Dlatego też powinno się podchodzić do inwestycji w NFT z pewną rezerwą. Dynamika i zmienność na rynkach kryptowalutowych sprawia, że każde działanie niesie za sobą pewien stopień ryzyka. Jednocześnie, zyski dla najbardziej wytrwałych graczy mogą być naprawdę imponujące. Podsumowując, warto sprawdzić, jak zarabiać na NFT i przetestować jedną z opisanych powyżej metod zarobkowych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *