REKLAMA

Strażacy ewakuowali jeden z obozów harcerskich w gminie Smyków

W ostatnią środę strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Końskich  oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedzierzy przetransportowali harcerzy z lasu w Wólce Smolanej do Szkoły Podstawowej w Miedzierzy ze względu na pogorszający się stan pogody oraz zapowiadane burze.

REKLAMA

REKLAMA

Zdjęcie: PSP Końskie

Strażacy zaalarmowani przez komendanta jednego z obozów stacjonujących na terenie naszego powiatu  zorganizowali akcję ewakuacyjną    – „5 lipca po godz. 19.00 z uwagi na ostrzeżenia meteo i zbliżającą się burzę strażacy JRG Końskie oraz OSP Miedzierza przetransportowali harcerzy z lasu w okolicy Wólki Smolanej do Szkoły Podstawowej w Miedzierzy. Łącznie przemieściło się 35 osób w tym 7 opiekunów. W tej szkole przebywała też inna grupa, która ewakuowała się wcześniej sama” – poinformował młodszy brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Na terenie powiatu koneckiego aktualnie znajdują się cztery grupy harcerzy. Dwie z nich pozostały na miejscu obozowiska w okolicy miejscowości Mokra w gminie Stąporków.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *