REKLAMA

Strażacy i policjanci patrolują koneckie zbiorniki wodne

Od zeszłego tygodnia nad bezpieczeństwem kąpieli i pływania łódkami po zbiornikach wodnych  powiatu koneckiego czuwają  wspólnie patrole policji i straży pożarnej.

REKLAMA

Strażacy koneckich służb, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Końskich, biorą udział w patrolach zbiorników wodnych na terenie powiatu koneckiego. Jak wygląda i przebiega ta praca, mówi młodszy kapitan Jacek Suder – „Sprawdzany jest stan miejsc przeznaczonych do wodowania łodzi. Funkcjonariusze Policji w trakcie patrolu czuwają, aby wypoczywający nie przekraczali linii wyznaczającej kąpielisko, a strażacy utrzymują gotowość do ewentualnych działań ratowniczych. Połączone działania pozwalają przećwiczyć współpracę między służbami”. 

REKLAMA

Patrole pływające po zbiornikach łódkami, oprócz obserwacji i kontroli na wodzie, czuwają także nad bezpieczeństwem na terenie wokół. Informują letników o zasadach jakie obowiązują podczas tego typu wypoczynku oraz uczulają na zagrożenia. Dzięki ich inicjatywie, letnicy zachowują większą ostrożność podczas zabaw, niż ma to miejsce zazwyczaj.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *