REKLAMA

Antoniów Rock Fest w Radoszycach. Zobaczcie fotorelację!

Za nami Antoniów Rock Fest, gratka dla miłośników ciężkiego brzmienia i imponujących motocykli. Gwiazdą wieczoru był uznany zespół Proletaryat. Prócz niego, na scenie stanęli i zagrali: Aversja, Saku Family, Subterfuge, Kornik, Uzi, Hetman. Zobaczcie fotorelację, a niebawem u nas także materiał wideo z tego wydarzenia. 

REKLAMA

REKLAMA

Antoniów Rock Fest to pierwsza tego typu impreza w Radoszycach. Ma zapoczątkować cykliczne spotkania z muzyką rockową nad Zalewem Antoniów. Jej inicjatorami są miejscowy burmistrz Michał Pękala, Hubert Kitliński ze  Stowarzyszenia ,,Grajmy razem” i Monika oraz Krzysztof Adamiec, właściciele przybrzeżnego klubu ,,Atmosfera”. Wydarzenie było całkowicie bezpłatne, a Proletaryat, gwiazda wieczoru, błyszczał w znakomitej muzycznej oprawie kolegów – muzyków rockowych i pokrewnych gatunków.

O godzinie 14:30 imprezę rozpoczęła parada motocykli wokół zalewu. Po niej, by powitać gości na scenę weszli organizatorzy – burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala, prezes stowarzyszenia ,,Grajmy razem” Hubert Kitliński wraz ze współgospodarzami, właścicielami klubu ,,Atmosfera”, Moniką i Krzysztofem Adamcami oraz z członkiem stowarzyszenia Zbigniewem Bukowieckim. Burmistrz  opowiedział jak doszło do powstania festiwalu w Radoszycach – Dwa miesiące temu żeśmy się spotkali. Hubert razem z Krzysiem Adamcem mówią: ,,Słuchaj, zróbmy drugi Jarocin”. Jarocin był pięćdziesiąt lat temu, to był zdaje się rok 1970, a za pięćdziesiąt lat będziemy mieć tutaj to co w Jarocinie. Dzisiaj rozpoczynamy” – przemawiał burmistrz.

Włodarz następnie podziękował współorganizatorom, gospodarzom, pracownikom za wkład, a potem głos oddał przedstawicielowi Stowarzyszenia „Grajmy Razem”, które organizuje imprezę. – „Pokażemy dzisiaj pazury, jaka to fajna i duża impreza. Oczywiście z Hubertem, naszym przyjacielem, prezesem Stowarzyszenia ,,Grajmy razem”, wymyśliliśmy sobie coś takiego, że w różnych miastach można zrobić fajny festiwal, a czy w Radoszycach na Antoniowie nie można? Można!” – mówił Zbigniew Bunio Bukowiecki, współorganizator wydarzenia i wokalista zespołu U.Z.I.

Z głośników popłynęła muzyka, a królowały oczywiście ostre gitarowe brzmienia. Najpierw wystąpiła kielecko-opoczyńska formacja Aversja, po niej kolejno Saku Family z Łodzi, Subterfuge, Kornik współorganizatora (Huberta Kitlińskiego), U.Z.I z Końskich, Hetman z Warszawy, a o 21:00 wyczekiwany pabianicki Proletaryat. I to właśnie na koncercie gwiazdy wieczoru nad Antoniowem było najgoręcej – pojawiło się najwięcej osób, nie zabrakło też fanów charakterystycznego tańca pogo.

 

Jest to pierwsza, i prawdopodobnie nie ostatnia, tego typu impreza w Radoszycach organizowana nad zalewem Antoniów. Zamiarem organizatorów, Stowarzyszenia ,,Grajmy razem” i Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce jest, by było to wydarzenie cykliczne. Festiwal ma  już każdego roku odbywać się ma nad miejscowym rozlewiskiem i trwać dwa dni. Niebawem u nas relacja wideo z sobotniego wydarzenia.

Zdjęcia (G. Tysiąc, A. Góral):

REKLAMA

3 thoughts on “Antoniów Rock Fest w Radoszycach. Zobaczcie fotorelację!

  1. Realista pisze:

    Było super. Tak trzymać.

  2. Włodek pisze:

    organizatorzy powinni udzielać korepetycji z zakresu organizacji imprez kulturowo – rekreacyjnym okolicznym włodarzą

  3. aaa pisze:

    tak jest włodarze np końskich powinni jechać na szkolenie do radoszyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *