REKLAMA

Strażacy od początku weekendu interweniowali do kilkunastu pożarów traw [zdjęcia]

Od minionego piątku strażacy z całego powiatu koneckiego interweniowali przy 16 pożarach traw. Największe z nich, do których zadysponowano najwięcej zastępów Straży Pożarnej miały miejsce w miejscowościach: Plenna (gmina Radoszyce), Budzisław (gmina Słupia) oraz Nałęczów (gmina Końskie).

REKLAMA

Palące się nieużytki są bardzo częstym problemem, z którym zmagają się strażacy. W sobotę musieli interweniować do trzech takich zdarzeń, z czego największe z nich było w miejscowości Plenna w gminie Radoszyce. Do tego pojedynczego przypadku zadysponowano trzy zastępy Straży Pożarnej, natomiast tego dnia z pożarami nieużytków zmagało się ogólnie sześć zastępów.

REKLAMA

Najwięcej pożarów traw w ostatnim czasie miało miejsce w minioną niedzielę, podczas której odnotowano aż sześć takich zdarzeń. Największe z nich miały miejsce w miejscowościach Nałęczów (gmina Końskie) oraz Budzisław (gmina Słupia). Do palących się nieużytków zadysponowano w niedzielę aż 12 zastępów strażaków.

Poniedziałek dla strażaków z powiatu koneckiego również był wymagający. Tego dnia interweniowali do czterech pożarów nieużytków w gminach Ruda Maleniecka, Końskie, Gowarczów oraz Fałków. W akcji gaśniczej wzięło udział łącznie sześć zastępów Straży Pożarnej.

Dziś odnotowano już trzy przypadki pożarów traw – jeden w Końskich oraz dwa w gminie Gowarczów. W gaszeniu palących się nieużytków wzięły udział cztery zastępy strażaków.

Wiele szczegółowych informacji odnośnie zagrożenia, jakie niosą za sobą pożary traw znajdziemy na stronie internetowej, która powstała przy współpracy Komendy Głównej PSP, MSWiA oraz Lasów Państwowych – TUTAJ.

Zdjęcia (OSP Wilczkowice, OSP Słupia, OSP Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *